Bu haber kez okundu.

Hemşehrimiz Prof. Dr. Ahmet Kesik Gençlerle Buluştu

Programa İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat,Belediye Başkanı  Mehmet Yaka, Gedik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kesik, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, Yeşilay Konya Şube Başkanı Dr. Zeliha Üstün Argon, Yeşilay Karapınar Şube Başkanı Erhan Uysal, basın mensupları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Gedik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kesik “Öğrencilere kariyeriniz üniversite ile başlar ancak bir ömür boyu devam eder. Konu bir bölümden bir alandan bir üniversiteden diploma almak değil. Bütün mesele hangi alandan diploma alırsanız alın hangi alanda uzmanlaşırsanız uzmanlaşın sizin belli bir çerçevede belli yetkinliklerle donanmanız gerekiyor.

 Belli yetkinlikleri kazanmanız gerekiyor.

Bütün alanları kapsayacak ve yönetecek şekilde belli yetkinlikleri kazanmanız gerekiyor.

Yani diplomanın üzerine aslında ne koyacağınızla bir konudan bahsediyorum.

Çok iyi bir mühendis olabilirsiniz çok iyi bir iktisatçı olabilirsiniz ama bütün bu meslekleri bütün bu alanları yönetecek belli yetkinliklere sahip olmanız gerekir” ifadelerine yer vererek öğrencilere kariyer ve girişimcilik konuları üzerinde sunum yaptı.

Program sonunda İlçe  Kaymaka  Oğuz Cem Murat ve Belediye Başkanı Mehmet Yaka, beraberindeki heyet verdiği bilgilerden dolayı Gedik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kesik’e teşekkür ederek hediye takdiminde bulundular.

HİMMET TÜRKMEN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol