banner328
Öne Çıkanlar Karapınar İcra Müdürü Zahide ERDURAN Oldu Eğitim Kurumu Müdürleri Kurulu Toplantısı Yapıldı Halk Eğitim Merkezinden Okul Servis Araç Sürücülerine Kurs Hayvancılık Yatırımlarına Proje Desteği

Bu haber kez okundu.

Güneş Enerjisi İli İlgili Alan Çalışması Devam Ediyor

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından görevli Uzman Ziraat Mühendisi Mehmet Akif Çalışkan, Konya Valiliğinden İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Metin Özdil, Konya Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğünde Şube Müdürü Cuma Apaydın ile birlikte İlçemize geldiler.

İlçe Kaymakamı Ramazan Yıldırım VE Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu’nu ziyaret eden yetkililer bilgi alışverişinde bulunduktan sonra arazide Karapınar’da kurulması planlanan 3 bölgede 27 Milyon M2,19 Milyon M2, 13 Milyon M2 lik toplam 60 Milyon M2 lik bir alanda Güneş Enerjisi İhtisas Endüstri Bölgesini gezerek çalışma yaptılar. Bu alanın çalışmalar sonunda artabileceği de belirtilmektedir.

Ülke ve İlçe ekonomisine büyük katkısı olacak olan Çevre dostu enerji üretecek olan güneş panellerinin biran önce kurulmasını vatandaşlarımız sabırsızlıkla beklemekte oldukları bilinmektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol