14 Aralık 2017 Perşembe

Ekmek İsraf Edilmesin

Karapınar nüfusuna kayıtlı, İlçenin İsmet Paşa Mahallesinde ikamet eden 68 yaşlarındaki Hacı Sabri Akyıl, mahallelerde topladığı ekmek artıklarını yine mahallelerde başıboş gezen, sahipsiz hayvanlara yedirerek ekmek israfını kendi çapında önlemek için çaba sarfediyor.

28 Kasım 2017 Salı 19:50
Bu haber 248 kez okundu
Ekmek İsraf Edilmesin
Hacı Sabri Akyıl ekmek israfı konusunda şunları söyledi, "Ben kendi çapımda mahallelerin işlek cadde ve sokaklarını, nüfusun yoğun olduğu binaların çöp konteynırlarını gezerek varsa ekmek artıklarını sahipsiz sokak hayvanlarına vermek üzere toplamaktayım. Ülkemizde söylenenlere göre günde 6 milyona yakın ekmeğin israf edildiğini, Karapınar'da ise ekmek israfı çok az bile olsa var olarak biliyorum. keşke ekmek israfı hiç olmasa daha iyi olur, ama maalesef oluyor, bayat ve artık ekmeklerin çöpe atılmadan değerlendirilmesi çok daha iyi olur diyen Akyıl, Önümüz kış mevsimi olması sebebiyle doğada yem, ekmek bulmakta güçlük çeken birçok sahipsiz bakıma muhtaç kuş, kedi, köpek ve diğer ismini sayamadığım kadar hayvan var, artık ekmeklerin bu hayvanların yemesi için bayat ekmek ve yemek artıkları kutuları yapılarak konsa, ya da hayvanların rahat ulaşabileceği uygun yerlere konularak bu dilsiz ve derdini anlatamayan hayvanlara yedirilse daha iyi olmaz mı? diyerek duygularını dile getiren Akyıl, bundan önceki kış mevsimlerinde Karapınar Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve bazı kurum ve kuruluşların sokak hayvanlarına yiyecek verdiklerine şahit oldum. Yetkililerimizin bu duyarlı davranışlarının devam etmesini cani gönülden diliyorum."Dedi
  • Yeşilpınar Gazetesi olarak, bizde Hacı Sabri Akyıl'ın bu duyarlı davranışından dolayı kendine teşekkür ediyor, bu tür uygulamaların diğer vatandaşlarımız tarafından da yaygınlaştırılmasını ve sokak hayvanlarına sahip çıkılmasını arzu ediyoruz. 
 
MUSA CEYHAN
Anahtar Kelimeler: Ekmek İsraf Edilmesin

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner299
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 05 Aralık 2017 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 08 Kasım 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV