16 Ocak 2018 Salı

Çocuklara Camileri Sevdirelim

"Cami Çocuk Buluşması' projesinin işaretini Ekim ayında veren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez konuşmasında şunları söylemişti, Çocuklarımızın Allah'a kulluk bilinci ve ibadet aşkıyla büyümesini istiyorsak, camilerimizi çocuklarımız için bir buluşma ve sevgi mekanına dönüştürebilmeliyiz. Geleceğin büyüklerinin Yüce Yaratıcı ile sağlıklı bir bağ kurmalarına yardımcı olmak, o ibadetin huzurunu keşfetmelerini sağlamak düşüncesiyle başlattığımız kampanya, her yaştan çocuğu cami ile dostluk kurmaya teşvik edecektir." diyerek projeyi başlatmıştır.

19 Aralık 2017 Salı 17:35
Bu haber 225 kez okundu
  Çocuklara Camileri Sevdirelim
Diyanet İşleri Başkanlığının bu projesi bütün Türkiye çapında olduğu gibi İlçemizde de mevcut camilerimizde uygulamaya konularak, çocuklarımız babaları ile birlikte camilere akın ettiler. Yeşilpınar Gazetesi olarak İlçenin Sandıklı Mahallesi, Toki Yavuz Selim Camiinde sabah namazında bulunduk. Sabah namazını Camii İmam-Hatibi Muttalip Arıkan ve Cami Müezzini İsmail Karakul tarafından kıldırıldıktan sonra, Cumhuriyet Cami İmam-Hatibi Muhammet Ali Karakul tarafından camilerin çocuklara sevdirilmesi açısından cami cemaatine çok güzel vaazı nasihatlerde bulunarak, İlçede bu projenin bütün camilerde uygulanmaya başladığını dile getirdi.
Sabah namazının kılınmasından hemen sonra, ismini vermek istemeyen bir hayırsever vatandaş tarafından, Sağdıçlar Dinlenme Tesisleri Ahmet Çağlar Lokantasında hazırlattırılan (çay, zeytin, peynir, yumurta, domates) gibi gıda maddelerinden oluşan sabah kahvaltısı Toki Yavuz Selim Camisine gelen camii cemaatı ve çocuklara ikram edildi. Topluca sabah kahvaltısında çok güzel birlik, beraberlik, sevgi, saygı, hoşgörü, sohbet ortamı oluşturulduğu görüldü. (M.Ceyhan)

MUSA CEYHAN

    Yorumlar

banner290
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YESİLPİNAR GAZETESİ - Karapinar'in Gercek Haber kaynagı - 10 Ocak 2018 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 19 Aralık 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV