banner328
Öne Çıkanlar Rüzgardan Zarar Gören Tarım Arazileri Yerinde İncelendi yeni Kaymakam Kökçüye hayırlı olsun ziyareti Başkan Yaka Mahalle Buluşmalarının İlkini Gerçekleştirdi İlçelerin Şoförler Odası Başkanlarıyla Buluştu

Bu haber kez okundu.

Ağaç Yetişmez Sözü Tarih Oldu

Başkan Mugayıtoğlu1960’lı yıllarda yaşanan erozyon felaketi sebebi ile ilçenin zor dönemden başarı ile çıktığını söyledi.

İlçenin bozkır görünümünden yeşil bir görünüme kavuşması yönündeki çalışmaların son yıllarda büyük oranda arttığını söyleyen Başkan Mugayıtoğlu, “Ağaç dikme mevsiminde yaşlısı genci, kadını erkeği herkes fidan dikiyor. Bu insanlardaki ağaç bilincinin yerleştiğinin bir göstergesidir. Karapınar’da ağaç dikiminde belediye olarak gerek sulama gerekse arsa temini noktasında büyük destek veriyoruz. Yeter ki vatandaşlarımız ağaç diksin. Bunun yanında ilçe dışından da kuruluşların hatıra ormanları oluşturması da sevindiricidir. Karapınar’da ağaç yetişmez sözü artık tarih olmuştur. Çünkü dikilen ağaçlar ve oluşan yeşil kuşaklar bunun ispatıdır. İnsanlarımız artık her fırsatta ağaç dikerek ilçemizin yeşil kuşak oluşmasına katkıda bulunmaktadır” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol