Öne Çıkanlar MAYIS 2017 TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİ Belediyenin Kurduğu Oyun Grupları Çocukları Sevindiriyor Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Aile Birliği Toplantısı Yapıldı Yaralı Baykuş Tedavi Altına Alında

Bu haber kez okundu.

3 bin 500 Çam Ağacı Toprakla Buluşturuldu.

Düzenlenen ağaç dikim törenine ilçe kaymakamı Ramazan Yıldırım, Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu, daire amirleri, öğrenciler ve köy halkı katıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu, Karapınar’ın Türkiye’nin en az yağış alan ve en verimsiz topraklara sahip yerlerden bir tanesi olduğunu söyledi.

Erozyonun ilçede olumsuz etki yaptığını söyleyen Başkan Mugayıtoğlu,”İlçemizin %22’ lik kısmında erozyon bölgesi. Bunun için ağaçlandırmaya büyük önem veriyoruz.25 bin ağacı bu dönemde ekmeyi planlıyoruz. yaşil kuşak oluşumu için üzerimize düşen görevi yapacağız” dedi.

Kaymakam Ramazan Yıldırım ise Karapınar belediyesinin ağaçlandırmaya yaptığı katkının çok ciddi olduğunu ve bunun Karapınar için şans olduğunu söyledi.

Yıldırım,” bu yıl 400 dönüm arazinin fidanla bulaşmasını sağlayacağız. Bunun yeterli olmadığını biliyoruz. Ancak ekilenlerin yetiştirilmesi çok önemli. Vatandaşlarımız ağaç dikmeye ve dikilenleri de korumaya davet ediyoruz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol