16 Ocak 2018 Salı

MYO Öğrencileri Çatalhöyük Kentini Gezdiler

Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksek Okulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü Yerel Yönetimler Programı öğrencilerinden bir grup, Kentleşme ve Konut Politikaları Dersi Öğretim Elemanı Rabia Aslıhan Türkmen öncülüğünde Konya ili Çumra ilçesi sınırlarında yer alan, Anadolu'nun ilk yerleşim yerlerinden, neolitik dönemin kalıntılarını taşıyan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde 11. sırayı alan Çatalhöyük Kenti ve arkeolojik kazı alanını gezdiler.

02 Ocak 2018 Salı 21:07
Bu haber 223 kez okundu
 MYO Öğrencileri  Çatalhöyük Kentini Gezdiler
Üniversitede öğrenim gören 25 kişilik bir öğrenci grubunun katıldığı kültür gezisinde,  Kentleşme ve Konut Politikaları Dersi Öğretim Elemanı Rabia Aslıhan Türkmen, geziye katılan öğrencilere, 1961 yılında yapılan arkeolojik kazılarla büyük bir bölümü gün yüzüne çıkarılan ve neolitik dönemde yaşayan insanların yaşamları hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlayan Çatalhöyük kenti hakkında bilgiler verdi. 
Çatalhöyük gezisinin ardından Konya'nın ilk yerleşim yerlerinden olan Sille ve burada bulunan tarihi ve doğal yapılar öğrenciler tarafından gezildi. Buradan sonra Meslek Yüksekokulu öğrencileri Konya şehir merkezinde bulunan Kelebekler Vadisini ve 80 Binde Devri Âlem Parkını da gezerek, gezi programını sonlandırdılar. 


MUSA CEYHAN

    Yorumlar

banner290
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YESİLPİNAR GAZETESİ - Karapinar'in Gercek Haber kaynagı - 10 Ocak 2018 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 19 Aralık 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV