20 Ocak 2018 Cumartesi

MYO “Kalite Yolculuğunda” Kalitesini Tescilledi

ISO (International Organisation For Standardization),Uluslararası Standartlar Organizasyonunun kısaltmasıdır.135 ülkeden ulusal standart kuruluşlarının katılımıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

03 Temmuz 2017 Pazartesi 19:10
Bu haber 477 kez okundu
MYO “Kalite Yolculuğunda” Kalitesini Tescilledi

Etkili bir yönetim sisteminin kurulması ve sürdürülmesi amaçlanmaktadır.

TSE” nin bu standardını eğitim öğretim faaliyetlerinde uygulayarak kaliteyi arttırmayı,uluslararası standarda getirmeyi amaçlayan ve iş akışını buna göre planlayan yüksekokul yönetimi, bu bağlamdaki çalışmalarını başarı ile tamamlamıştır.Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde son derece azimli, disiplinli, özverili ve fedakarca çalışmalar gerçekleştiren yöneticileri ve personeli ile TSE”nin son standartlarında olan, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesini TSE”nin baş denetçileri tarafından gerçekleştirilen denetlemeler sonucunda “0” (sıfır) hata ile almaya hak kazanmıştır.Bu sürecin tamamlanması ile de Türkiye”de ilk olmayı başarmıştır ve Uluslararası arenada kalitesini kanıtlamıştır.

Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. Dr. Durmuş Ali Ceylan;almış olduğumuz bu belge ile Yüksekokulumuzda kalite kültürünün tam anlamıyla yaşandığını, okulda gerçekleşen bütün faaliyetlerin kayıt altına alındığını ve bu sayede öğrencilerimizi karşı eğitim öğretim kalitesini ve iş işleyiş standardı ile daha açık ve hızlı hale geldiklerini belirten Dr.Ceylan, sistemin gerektirdiği prosesleri, prosedürleri, risk ve fırsatları belirleyen dökümanlarımızı oluşturuk ve bunları yaparken de öğrencilerimizi başımızın tacı yaptık. Çeşitli anketler düzenleyerek isteklerini ve şikayetlerini dikkate alarak çözümler ürettik. Böyle bir çalışma içerisinde olduğumuz içinde öğrencilerimiz ve aileleri tarafından da teşekkür almakta ve destek görmekteyiz.”dedi

MUSA CEYHAN

    Yorumlar

banner290
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YESİLPİNAR GAZETESİ - Karapinar'in Gercek Haber kaynagı - 10 Ocak 2018 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 19 Aralık 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV