16 Ocak 2018 Salı

KİGAL Öğrencilerinden Girişimcilik Sempozyumu

Karapınar İbrahim Gündüz Anadolu Lisesi sempozyum ekibi öğrencileri kendi aralarında iki haftada bir ülkesine, ilçesine faydalı olabilecek konular seçerek öğrenci arkadaşlarına sunumlarını yapmaktadırlar.

15 Aralık 2017 Cuma 17:38
Bu haber 326 kez okundu
KİGAL Öğrencilerinden Girişimcilik Sempozyumu

Bu haftaki konu 'Girişimcilik' olarak seçilmesi nedeniyle sunumu yapılan 'Girişimcilik" sempozyumunu Yeşilpınar Gazetesi adına okulun sosyal faaliyetler salonunda dinleme fırsatı bulduk. KİGAL 11.inci sınıf öğrencisi Betül Yaşa sunuculuğunda başlayan sempozyumda, 9.'ncu sınıf öğrencisi Muhammet İldanlı, 11'.inci sınıf öğrencisi Fikriye Sayar, 9.'ncu sınıf öğrencisi Muhammet Yaşar Şenyurt, 11.'nci sınıf öğrencisi İbrahim Soran tarafından öğrenci arkadaşlarına anlamlı, çok güzel, faydalı, verimli olabilecek Bill Gotes, Elon Musk, Mark Zückerberg, Nevzat Aydın Kerem Çatay gibi bazı girişimcilerin yaşamlarından, azimli çalışmalarından, başarılarından örnekler vermek suretiyle, girişimcilik ruhunun hiçbir zaman bitmemesi gerektiği ve özellikle lise öğrencilerine verilen mesajın girişimcilikte en uygun yaştasınız vurgusu yapılarak sunum yaptılar.

Sunum yapan öğrenciler tarafından öğrenci arkadaşlarına girişimciliğin, ülke ekonomisinin kalkınmasında oldukça önemli bir faktör olduğunu, eğer bir ülkede rekabet, özel girişimcilik gelişirse o ülkede ekonomik refah da o kadar gelişir ve yükselir. Bu nedenle girişimciliğin olmadığı ülkelerin ekonomileri de çok fazla gelişme imkanı bulamamaktadır. Bu yüzden girişimciler desteklenmelidir mesajı da verildi.

Bizde Yeşilpınar Gazetesi olarak, sempozyum ekibi öğrencilerinin, öğrenci arkadaşlarına vermiş oldukları çok faydalı bilgilerden ve çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz. 

 

MUSA CEYHAN

    Yorumlar

banner290
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YESİLPİNAR GAZETESİ - Karapinar'in Gercek Haber kaynagı - 10 Ocak 2018 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 19 Aralık 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV