Öne Çıkanlar Yetkililerce Maske İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk İlçe Jandarma Komutanlığını Ziyaret Etti Öğrenciler Tiyatro ile Sıfır Atık Öğrendiler İZDES Heyeti Karapınar  Kaymakamlığını Ziyaret Etti

Bu haber kez okundu.

Karapınar ilçesinde "Geleneksel Çocuk Oyun Şenlikleri" Başladı

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÖNAL Açılışta yaptığı konuşmasında”Eskiden mahallelerde çocuklar arasında sıkça oynanan oyunlardan mendil kapmaca ve kaleli yakan top, Çocuk Oyunları’nda okullar arasında oynanan bir turnuvaya dönüştü. Bu oyunları unutturmamalıyız” dedi.

“Oyun” ve “çocuğun” ayrılmaz ikili olduğunu belirten Müdür Önal, “Mendil kapmaca, kaleli yakan top turnuvalarına ilkokul ve ortaokul 3.4.5.6. ve 7. sınıf kategorilerinden öğrenciler katıldı. Erkekler ve kızlar kategorilerinde 13 takımın yer aldığı turnuva, önümüzdeki günlerde sonuçlanacak. Günümüzde iletişim çağı “oyun” sözcüğünün anlamını da değiştirmiştir. Çocuklarımız internet oyunlarından daha çok bu oyunlara yönlendirmeliyiz. Evlatlarımız zararlı ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, sanal ortamlardan kurtarmak ve onların sosyal-kültürel ve sportif faaliyetler içinde 'eğlenerek' yetişmesini sağlamak amacıyla 'Geleneksel Çocuk Oyunları Şenlikleri' önem kazanmıştır " dedi.

Oyunlara çok sayıda öğrenci katılıyor.

MİTHAT KORKUSUZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol