16 Ocak 2018 Salı

İsmet Büyükyaylacı İlköğretim Okulu 13 Dersliğe Kavuştu

İlçenin Adalet Mahallesinde bulunan İsmet Büyükyaylacı İlköğretim Okulu eski binasının güçlendirme çalışmaları ile eski binaya iki derslik ve bir ana sınıfı olmak üzere yapılan ilave inşaat tamamlanarak geçici kabul için eksiklikler teknik elamanlarca tespit edildi.

30 Haziran 2012 Cumartesi 17:23
Bu haber 4652 kez okundu
İsmet Büyükyaylacı İlköğretim Okulu 13 Dersliğe Kavuştu

İsmet Büyükyaylacı İ.Ö.Okulu’nun Eğitim ve Öğretime ilk başladığı yıllarda yapılan 5 derslikli eski binada çatlakların oluşması ve bu yerde güçlendirme çalışması yapılıncaya kadar eğitim ve öğretime ara verilen okulun Milli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ödeneği çıkarılan okulun güçlendirme çalışmaları ve okula ek binanın yapılması işleri İl Özel İdare Müdürlüğü, İmar Yapı Dairesi Başkanlığı, Plan proje Yatırım İnşaat Müdürlüğü teknik elamanlarınca takip edilerek okulun güçlendirme çalışmaları tamamlanmış, ayrıca 2 ek derslik ile bir adet ana sınıfı olmak üzere yaklaşık 150. M2 x2 kat = toplam 300.- M2 lik kapalı alanı olan ilave inşaatı tamamlanan binanın geçici kabulü için eksiklikleri teknik elamanlarca tespit edildi.

İsmet Büyükyaylacı İlköğretim Okulu eski binasının güçlendirme ve 2 ek derslik ve bir ana sınıfı inşaatının yapımı Baskıl Mühendislik İnşaat San. Ve Tic. Ltd. Şti Fahrettin ve Faysal Oğuz tarafından yapılarak tamamlanmış olup, Okul binasında yapılan işler, Konya İl Özel İdare Müdürlüğü, İmarYapı Dairesi Başkanlığı, Plan Proje Yatırım İnşaat Müdürlüğü’nün Teknik Elamanlarından İnşaat Mühendisi Mevlüt Yücel, Makine Mühendisi Çağrı Kağan Sezer ve Elektrik, Elektronik Mühendisi Mustafa Yüzbaşıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahri Kini, Şube Müdürü Sami Sağdıç’la birlikte gezilerek eksiklikler tespit edildi.

Eksikliklerin kısa süre içerisinde giderilmesi yüklenici firmadan istenerek, eksikliklerin tamamlanmasından sonra binanın geçici kabulünün yapılacağı yetkililerce belirtildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahri Kini, İsmet Büyükyaylacı İlköğretim Okulu önümüzdeki 2012-2013 Eğitim - Öğretim döneminde 5+3= 8+ 5 olmak üzere toplam 12 derslik ve bir adet de Anasınıfı olmak üzere 2 adet ayrı binalarda toplam 13 derslik olarak Eğitim ve Öğretimine devam edeceği belirtildi.

Ayrıca aynı ekip tarafından Duran Sezer Ticaret Meslek Lisesinde de incelemelerde bulunuldu

    Yorumlar

banner290
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YESİLPİNAR GAZETESİ - Karapinar'in Gercek Haber kaynagı - 10 Ocak 2018 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 19 Aralık 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV