Öne Çıkanlar karapınar Alman Turistler Acı Göle Hayran Kaldılar Sokak Sağlıklaştırması Projesi Başladı Karapınarda Kan Bağış Kampanyasına Yoğun İlgi

Bu haber kez okundu.

Ailelere Şölen Gibi Mezuniyet Töreni

Karapınar Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törene  Belediye Başkanı Mehmet MUGAYITOĞLU, Başkan Yardımcısı Duran KARAGÖZ, Milli Eğitim Müdürü Bahri KİNİ, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Rezzan EREVİKLİ, Halk Eğitim Müdürü Ahmet İÇALAN, Aile Eğitimi Kursu’na katılan anne babalar ve kalabalık bir misafir topluluğu katıldı.

                Milli Eğitim Müdürü Bahri KİNİ;  eğitimin ailede başladığını, bunun için de ailelerin de çağımızın şartlarına göre kendilerini yenilemeleri gerektiğini söyledi. Ayrıca katılımcı sayısının çok oluşunun da gurur verici olduğunu söyledi.  

Ramazan BIYIKLIOĞLU, Aile Eğitim Kursunun kendi çocuklarını anlamaları için bir fırsat olduğunu söyledi. Ayrıca bu kursun Karapınar’da ilk ve kendi okullarında açılmasından dolayı da kendilerini şanslı hissettiklerini sözlerine ekledi.

Aile Eğitim Kursunun eğitimcisi Nihat BAŞBUĞU, insan olmamızdan dolayı hepimiz hata yapabiliriz. Fakat çocuklarımıza karşı yapılan hataların telafisi mümkün olmuyor, yani “Hayatın Silgisi Yoktur…” dedi. Nihat BAŞBUĞU ayrıca, “Aile Eğitim Kursu”na katılan ailelerin artık kendilerini daha farklı hissettiklerini ve bunun da gurur verici olduğunu sözlerine ekledi.

Rezzan EREVİKLİ de Karapınar’da böyle bir ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Rezzan EREVİKLİ bu eğitimi Krapınar’da gerçekleşmesinde emeği geçen Nihat BAŞBUĞU’ya da Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü olarak ayrıca teşekkür  etiğini sözlerine ekledi.

Yetmiş dört kişinin mezun olduğu törende Aile Eğitim Kursuna katılan kursiyerler adına Mikail AKSÖZ, Fikriye ÖZBEK ve Aynur ARDIÇ da konuşma yaptı.

                Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerinden oluşan Türk Halk Müziği korosu izleyicilere keyifli anlar yaşattılar.

                Nihat BAŞBUĞU’nun kendi öğrencilerinin hazırlamış oldukları küçük tiyatro gösteriminde izleyiciler hem bol kahkaha attılar hem de duygulu anlar yaşadılar.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol