banner328
Öne Çıkanlar Karapınar İcra Müdürü Zahide ERDURAN Oldu Eğitim Kurumu Müdürleri Kurulu Toplantısı Yapıldı Halk Eğitim Merkezinden Okul Servis Araç Sürücülerine Kurs Hayvancılık Yatırımlarına Proje Desteği

Bu haber kez okundu.

Karder’den Kutlu Doğum Haftası Etkinliği


Konya Karapınarlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği(KAR-DER), Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir dizi program düzenledi. Önceki akşam Mevlana Kültür Merkezi(MKM) Sema Salonu’nda gerçekleşen programa İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu panelist olarak katılırken, mahalli sanatçı Yüksel Gönüllü ilahi ve ezgileriyle programa renk kattı.

Yaklaşık 3 bin kişinin takip ettiği programı birçok kişi de ayakta izledi. Yoğun ilgiyle izlenen programa ayrıca Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu, İrşad Vakfı Başkanı Ali Galip Doğan, KAR-DER Başkanı Mustafa Özsoy’un yanı sıra AK Parti, Saadet Partisi ve Has Parti yönetim kurulu üyeleri katıldı.

KAR-DER, alemlere rahmet Peygamber’imizi andı

Açılış konuşmasını yapan KAR-DER Başkanı Özsoy, insanlığın güneşi, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber’imizin kutlu doğumu dolayısıyla hazırladıkları bu programın önemine işaret etti. KAR-DER olarak insanların birliği, beraberliği ve dayanışması amacıyla böyle bir program hazırladıklarını belirten Özsoy, “Sosyal ve kültürel tüm konularda halkımıza katkıda bulunmak üzere tüm Konyalı hemşerilerimize yönelik faaliyetlerde bulunmaktayız. Peygamber’imizin Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle kardeşlik duygularını pekiştirmek ve efendimizin “Bir gün benim adım güneşin doğup battığı yere ulaşacak” hadisi işaretince O’nu anmak ve şefaatine nail olmak duasıyla bir araya geldik. Çorbada tuzumuz bulunması amacıyla bu programı düzenledik. Bizi kırmayarak bizlerle birlikte olan Sayın Ömer Döngeloğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

“Bir bahane ile peygamberimizi anmalıyız”

Mahalli sanatçı Yüksel Gönüllü’nün ilahi ve ezgilerinin ardından Ömer Döngeloğlu katılımcılara seslendi. Peygamber’imizin hayatının her vesileyle anlatılması, özellikle de gençlerin O’nun hayatıyla feyizlenmesi gerektiğini belirten Döngeloğlu, “Efendimizin hayatı O’nu her zaman bir şeyi bahane ederek anmak, konuşmak çok güzel. Bu ne için gerekli? Biliyorsunuz ki dünyada her gün insanlar doğuyor, her gün insanlar vefat ediyor. Biz şu programları her vesileyle yapmazsak, her vefat edenin yerini dolduracak yeni nesiller bulamayız. Üstat Necip Fazıl’ın “Durun kalabalıklar, bu cadde çıkmaz sokak. Haykırsam kollarımı makas gibi açarak” mısralarında ifade edildiği gibi mutlaka bir bahane bulup insanımızın önüne en güzel ismi, en güzel resmi, en güzel insanı yani Hz. Muhammed Mustafa(S.A.V)’yı sunmamız gerekir” diye konuştu.

Döngeloğlu, Peygamber’imizin güzel ahlakından bahsederek, “Peygamber’imizin ahlakı Kur’an-ı Kerim’de “Muhakkak ki sen en üstün ahlakın sahibisin” diyerek bildiriliyor; efendimizin ahlakına, Resul’ün o güzel yaşantısına bakmamız ve yaşamamız için” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol