Öne Çıkanlar karapınar Çırak Öğrenci Kayıtları Devam Ediyor Kaymakam Oğuz Cem Murat Şehit Ailelerine Ziyaretlerine Devam Ediyor Halk Eğitimi Merkezinden Maske Üretimi

Bu haber kez okundu.

 İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor
İlaçlama çalışmaları bütün park ve bahçelerde,  çöplüklerde, atık su birikintilerinde, kanalizasyon rögarlarında, hayvan gübre birikintilerinde, fosseptik çukurları, karasinek, sivrisinek larva ilaçlamaları yapılmakta olduğu görüldü.
Belediye Başkanı Mehmet Yaka “ İlkbahar mevsimine girmiş bulunmaktayız. Önümüz yaz, bu mevsimde aşırı sıcaklarla birlikte ilçe sakinlerinin haşere ve sineklerden uzak, rahat bir yaz geçirmesi için başlattığımız ilaçlama çalışmalarına hız verdik. Ekiplere, her gün ilçede ve ilçeye bağlı bütün mahallelerde cadde ve sokaklarının yanı sıra, haşerelerin üreme kaynağı olan yerleri ilaçlattırmaktayız.
Karapınar Belediyesi olarak sıcakların artmasıyla birlikte haşere ve sineklere yönelik mücadeleye hız verdik. Karapınarlıların haşere ve sineklerden uzak bir yaz mevsimi geçirmesi amacıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz,  ilçenin dört bir yanında sinek, sivrisinek ve diğer haşerelere karşı ilaçlama çalışması yürütülmektedir.
Karapınar ve Karapınar’a bağlı belde ve köylerde cadde ve sokaklarıyla birlikte, yeşil alanlar, çöp alanları, fosseptik çukurları, parklar, dereler ve pazaryerleri belirli bir program dâhilinde her gün düzenli olarak ilaçlanıyor. Halk sağlığını tehdit eden uçan haşerelere, akrep, kene ve diğer haşerelere yönelik de alan ilaçlaması yapılıyor.  İlaçlama çalışmalarında, doğal dokuya zarar vermeyen, Dünya Sağlık Örgütü standartlarına uygun Larvalarda Diflüben, karasinek, sivrisinek mücadelesinde Permekcin, çöplüklerde Apida, Akrep ve Kene mücalesinde Apida ve Permekçin karışımı ilaç, Kanal boylarına Tablet hap ilaçlar kullanılmaktadır.
Belediye başkanı Mehmet Yaka, “Aşırı sıcaklara bağlı olarak artan haşerelere karşı ekiplerimiz ilçe merkezi ve merkeze bağlı tüm 42 mahallenin cadde ve sokaklarında haşerelerin üreme alanlarında ilaçlama yapıyoruz. Önceliğimiz haşerelerin üreme kaynağı olan yerler. Belirli bir plan doğrultusunda tespit edilen bu yerleri ilaçlattırıyoruz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol