Karapınar Belediyesi, Karapınar Gençlik Merkezi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Enstitüsü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Ziraat Odası işbirliği ile ilçenin Reşadiye Mahallesinde Belediye’ye  ait 4000 metrekarelik Uğur Mumcu parkı içerisinde  "Doğayla el ele Öğreniyorum Üretiyorum Paylaşıyorum" projesi kapsamında Organik Sebze ve Çilek Yetiştiriciliği uygulama sahasında İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat , Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Karapınar Gençlik Merkezi Müdürü Muhammet Ali Karakul, Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Enstitüsü Müdür Yardımcısı Ziraat Mühendisi Necati Şimşekli ile birlikte sebze ve meyveleri topladılar. Üretilen ve elde edilen ürünler ihtiyaç sahiplerine Gençlik Merkezi Gönüllü gençler tarafından ulaştırılıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Yaka yaptığı açıklamada “Doğayla el ele Öğreniyorum Üretiyorum Paylaşıyorum projesini yerinde inceleme fırsatında bulunduk. Gençlerimizin her bakımdan projeyi öğrenmesi tarımla iç içe olması ve ürettiklerini ihtiyaç sahipleri ile paylaşması çok büyük bir takdire şayandır. Karapınar Belediyesi olarak gereken desteği verdik. Bu projenin tüm Türkiye’ye örnek olmasını temenni ediyorum. Projede emeği geçen herkese ve özellikle gönüllü gençlerimize çok teşekkür ediyorum.

İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat ise “Gençlerimiz ile beraber çok güzel bir organizasyonu yapmak için bir araya geldik. Tüylerimizi diken diken eden güzel bir projeyi hayata geçirdi.Belediyemiz ve Gençlik Merkezimiz bu alanda çok sayıda ürün üretiyor. Üretilen ürünler toplumumuzda dezavantajlı kesimlerimizde bulunan halkımıza ücretsiz olarak sunuluyor. İnşallah yapılan hasatı da sevgi evlerinde ki huzur evlerinde ki Konya da bulunan kıymetli kardeşlerimize ulaştırılacaktır. Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Belediye Başkanımız Mehmet Yaka’ya, İlçe Gençlik Merkezi Müdürümüz Muhammet Karakul’a ve tüm gençlerimize teşekkür ediyorum”

Öğrenciler ise yaptıkları bu güzle işten dolayı mutlu olduklarını kaydettiler.  

Proje kapsamında  yetiştirilen 3 ton kabak,domates,biber, patlıcan, kavun ,karpuz  gibi bir çok ürün yetiştirilerek  Karapınar’daki vatandaşlara ve Konya’daki Sevgi evleri ile aş evlerine verildi.