Belediye Encümeni’nin 06.07.2022 tarih ve 313 sayılı kararı ile İlçemizde faaliyet gösteren Karapınar Belediyesi Şehit Ömer HALİSDEMİR Kapalı Sergi ve Sebze Pazarı güneyine yeni yapılan üreticilerimize ait üretici pazarında satış yapacak olan 39 yerli üretici esnaflar için kura çekimi yapıldı.

Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yılmaz Seçim Başkan Yaka'yı Ziyaret Etti Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yılmaz Seçim Başkan Yaka'yı Ziyaret Etti

Kura çekimine Belediye Başkan Yardımcımız Halil Aker, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Ünver ve Zabıta Gürhan Ersoy’un katılımlarıyla 19.07.2022 Salı günü yapıldı.
Bağında, bahçesinde, tarlasında ve evlerinde yetiştirdiği doğal ürünleri üretici pazarında satışa sunan yerli üretici esnaflarımıza hayırlı olmasını belirten Başkan Yardımcımız Halil Aker “Karapınar’lı üretici hemşehrilerimiz tarafından yetiştirilen organik sebze, meyve, ev yapımı organik yöresel ürünler bu pazarımızda satılabilecek. Bu ürünlerin vatandaşlarımıza en kaliteli şekilde ulaşmasını ve bu işi hakkıyla yapan çiftçilerimizin kazanç sağlamasını hedefliyoruz. Köylülerimizin bin bir emekle ürettiği, sağlıklı ve organik ürünler bu pazarımızda değer kazanacak. Üretici köylülerimizin her zaman yanındayız. Organik üretici pazarımızın ve çekilişimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.