Konya’da yaşayan gazetemiz köşe yazarlarından İbrahim Birgül Hüzün ve Ümit adında 180 sayfadan oluşan şiir türünde yeni kitabıyla okurlara yeniden “merhaba” dedi.

Aydoğanlar MYO Öğrenciler İçin Oryantasyon Programı Düzenledi Aydoğanlar MYO Öğrenciler İçin Oryantasyon Programı Düzenledi

      Hüzün ve Ümit adında iki bölümden oluşan kitapta, şiirlerinde daha çok farklı imgeler kullanan şair, değişik anlatımlarla şiirleri zenginleştirmeye çalıştığını, anlaşılabilir kelimeler ile yeni ve özgün cümleler kurmaya gayret ettiğini, burada kelimelerin duyguya yansıyan imge denilen gücünü ön plana çıkardığını ve sosyolojik ve bireysel konulara değindiği ifade etti. Şiirin uzun ve bitmek bilmeyen yolculuk olduğunu belirten şair, şiir şairin elinde çıktığı anda artık ona ihtiyacı olana ait olduğunu belirtilerek şiir, şair ve okur’ un bir cümlenin öğeleri gibi olduğunu sözlerine ekledi.

            Editörlüğünü ve mizanpajını Aksaray Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi öğretim elemanı Öğr. Gör. Dr. Abdullah Uçar’ ın yaptığı, kapağı Grafiker Esra Aygar tarafından tasarlanan, yayın yönetmenliğini Sinem Zorlu’nun hazırladığı Sonçağ yayınlarından çıkan kitap, içinde yaklaşık altmış şiiri barındırıyor. Birçok yazar ve şairin değerlendirmesinden geçen kitap, şairin ikinci, şiir türünde ise ilk kitabıdır. Her şiiri bir çocuğa benzeten şair, şiirlerinde daha çok tema olarak geçmişe özlem, arayışlar, yalnızlık ve memleket konuları yer aldığını söyleyen İbrahim Birgül, Kalbimi ve kalemimi kâğıda eğdiren ve bana okuma-yazma sevgisini bahşeden rabbe şükürler olsun”…diyerek sözlerini sonlandırdı.