Karapınar’da açılan vakfın açılışına AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, İlçe Kaymakamı Şenol Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Yaka ile diğer davetliler katıldı.

Akıl ve Zekâ Oyunları'nda   Dereceye Giren Öğrenciler Kaymakam ÖZTÜRK’ ü ziyaret etti Akıl ve Zekâ Oyunları'nda   Dereceye Giren Öğrenciler Kaymakam ÖZTÜRK’ ü ziyaret etti

Açılış konuşmasını yapan Vakıf başkanı Ali Yaka,”  1 yıldır vakıf kurmak için  uğraşıyordum. Bunu kısa sürece önce onayını aldık. . Faaliyetlerimize yakında başlayacağız.  Vakıflar eski tarihlerden günümüze kadar gelen önemli yardımlaşma kurumlarıdır.  Allah razı için yardımcı olacağız. Türkiye’deki bursa ihtiyacı olanlara destek olacağız. Hiç bir menfaatimiz yok. Amerika’da  vakfımızın şubesini kurduk. Bu vakıflar kıyamete kadar amel defterimizin açık olması için bizden sonraki nesilde yapsın diye uğraşıyoruz .Sadakayı cariye bizden sonrada devam etsin. Türkiye’de 125 Üniversite  öğrencimize burs veriyoruz. Bunun sayısının artması isteriz.  Bir elin nesi var iki elin sesi var. Başarılı olacağımıza inanıyorum.” Dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem yaptığı konuşmada, öğrencilerimize verilecek desteğin mutluluk verici olduğunu kaydederek, Ali  Yaka önemli bir hizmete imza attı .Kendisine eğitime yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan duanın ardından açılış gerçekleştirildi.