Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı

Minik öğrencilerin duyarlılığı vatandaşlardan tam destek alırken, hem veliler hem de vatandaşlar “Askıda ekmek” projesine destek veriyorlar.

Öğrenciler ailelerinden aldıkları paraları okulun yakınındaki fırına götürerek, ihtiyaç sahibi kişilerin ekmeklerini almalarını sağlıyor.

Fırın sahibi İbrahim Dikmen, Öğrencilerin duyarlılığı karşısında duygulandıklarını kaydederek, yazıyı gören vatandaşlarda katkıda bulunuyor. İhtiyaç sahibi insanlarda askıdaki ekmeği alıp gidiyor” dedi.  

Vehbiyurt İlkokulu Müdürü Feryat Çelik ise öğrencilere yardımlaşma ve dayanışmayı küçük yaşlardan benimsemeleri için bu faaliyetin yapıldığını kaydederek” Öğrencileri  milli manevi,insanı ve ahlaki yönden en iyi şekilde yetirmek istiyoruz..  ÇEDES kapsamında yürütülen projenin çocukların kendi yaşantılarını, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetişmelerine katkı yapacaktır. Öğrencilerimizin kendi harçlıklarını paylaşması küçük yaşta önem arz etmektedir. Projenin uzun süre devam edeceğini düşünüyoruz” dedi.