Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile çarşı ve mahalle bekçileri Karapınar Yunus Emre Mahallesi’nde devriye görevlerini yaptıkları esnada park halinde, içinde iki kişinin bulunduğu bir aracı fark edip şahısların kimlik kontrollerini yapmak suretiyle araçtan indirdiler. 

Kimlik kontrolü yapılırken şahısların şüpheli hareketleri polis memurlarının dikkatini çekti. Bunun üzerine polisler takviye ekip çağırarak araç ve şahısları aradılar. Polislerin yaptığı arama sonucunda şahısların üzerinden bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi.

Karapınar’lı vatandaşlar Deprem İçin Başlatılan Yardım Çağrı İçin Seferber Oldu Karapınar’lı vatandaşlar Deprem İçin Başlatılan Yardım Çağrı İçin Seferber Oldu

Arama sonucunda uyuşturucu madde bulunan şahıslar göz altına alınarak gerekli işlemler için polis merkezine intikal ettirildi. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen B. D. isimli şahıs tutuklanarak cezaevine gönderilirken, E. K. isimli şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırANAMANŞET-297akıldı.