Karapınar’da Bayram  Sonrası Araç Yoğunluğu Karapınar’da Bayram  Sonrası Araç Yoğunluğu

Yapılan toplantıya, Yönetim Kurulu Başkanı ve Eker Süt Ürünleri Gıda San. ve Tic. A.Ş. temsilcisi Abdülhamit CAN ,Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımıcısı Emre GÜRÇAY, Et ve Süt Kurumu Süt İşleri Dairesi Başkanı Seydahmet ÖZKAN, Karapınar Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet TARTAN,Balıkesir Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cihat ŞİMŞEK (Yönetim Kurulu Başkanvekili),Ak Gıda Sanayi, Ticaret A.Ş. Temsilcisi Recep ATEŞ, Pınar Süt Mam. San. A.Ş. temsilcisi Serdar TÜRKMEN, Gönen Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Melik AYTEKİN, Doç. Dr. Aslı AKPINAR (Manisa Celal Bayar Üniversitesi), Prof. Dr. Alper YILMAZ (İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa), Ulusal Süt Konseyi Genel Sekreteri Selçuk AKKAYA katıldı.
Toplantıda, sektördeki güncel konular ve üreticilerin sorunları ele alındı, geleceğe yönelik planlamalar yapıldı.
Yönetim Kurulu Başkanı ve Eker Süt Ürünleri Gıda San. ve Tic. A.Ş. temsilcisi Abdülhamit CAN, toplantının önemine vurgu yaparak, "Sektörümüzün sürdürülebilir olabilmesi için bilgi paylaşımı ve iş birliği önemlidir. Bu toplantıda, üreticilerimizin sorunlarına çözüm bulmak için değerli görüşler paylaşıldı" dedi.
Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Emre GÜRÇAY ise, "Üreticilerimizin karşılaştığı güncel zorluklar ve sektördeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu tür toplantılar, sektörümüzün daha da ileriye gitmesi için önemli bir adımdır" ifadelerini kullandı.
Toplantıda, Balıkesir Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cihat ŞİMŞEK, sektördeki mevcut durumu değerlendirirken, "Üreticiden tüketiciye doğrudan satış mağazaları ve laboratuvarlar gibi yeni iş alanları sektörümüz için büyük bir potansiyel oluşturabilir. Bu tür girişimlerin desteklenmesi önemlidir" şeklinde konuştu.
Ulusal Süt Konseyi Genel Sekreteri Selçuk AKKAYA ise, "Sektördeki tüm paydaşların bir araya gelerek bilgi ve deneyimleri paylaşması, sektörümüzün geleceği açısından kritik bir rol oynamaktadır. Bu toplantıda yapılan görüşmelerin sektöre olumlu etkileri olacağına inanıyoruz" dedi.
Toplantının ev sahibi Karapınar Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet TARTAN da, "Üreticilerimizin karşılaştığı zorlukları anlamak ve çözüm yolları üretmek adına bu tür toplantıları düzenlemek bizim için büyük bir önem taşıyor. Sektörümüzün geleceği için birlikte çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Editör: Himmet Türkmen