Belediye Başkanı  Mehmet Yaka, İlçe Müftüsü Yunus Aydın, Şube Müdürü Fatih Özen, hacı adayları ve vatandaşların katılımıyla Sultan Selim Camii'nde "Hacı Uğurlama Programı" düzenlendi.

Program da konuşan Belediye Başkanı  Mehmet Yaka “Hac sayısız hikmetleri ve güzellikleri içinde barındıran mübarek bir yolculuktur, kutlu bir ibadettir. Bu günler büyük bir arınma mevsimi, tövbe ve dua zamanı, rahmet ve mağfiret iklimidir. Hac, İslam'ın en kapsamlı ibadetidir. Zira her bir uygulamasının ifade ettiği mana ile Müslüman hayatının temel ilkelerini bünyesinde toplayan bir ibadettir. Bütün hemşerilerimizin selamını Kâbe’ye, Beytullah'a, Ravza'ya, oraya sizler gibi dünyanın dört bir yanından gelmiş, o ibadeti yerine getirmeye gelen kardeşlerimize götürün. Orada dualarınıza bize de yer verin. Hepinizin yolu açık olsun güle güle gidin güle güle gelin. Hepiniz Allah’a emanet olun” ifadelerini kullandı.

İlçe Müftüsü Yunus Aydın ise " Değerli hacı adaylarımız, bu yıl ilçemizden 100 hacı adayını kutsak topraklara yolcu ediyoruz. Hac yolculuğu, Mümin yüreklerdeki en önemli heyecandır, hac arınmaktır, bağışlanmaktır. En sevgiliye vuslattır. Hac ibadeti Hazreti Peygamber'e, Beytullah'a yolculuktur. Yolculuğunuz mübarek olsun. Rabbim hac ibadetinizi kabul eylesin inşallah. Rabbim herkese nasip eylesin. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum." dedi.

Program helalleşme ile son erdi.