Dileğin yaşaması için Aile ise, noter onaylı başlatılan kampanya devam ediyor. Aile zamanın azaldığını belirterek   destek bekliyor. Dilek Bebek için başlatılan kampanyada şu ana kadar sadece yüzde  52 ulaşabildi. İhtiyaç yaklaşık 1 milyon 820 bin dolar toplanmazsa, Dilek bebeğin umutları hüsranla sonuçlanacak.

Kampanya çerçevesinde Karapınar, Konya,Yurt dışında gönüllüler tarafından kampanyalar,kermesler düzenlenerek vatandaşların dikkatini çekmeye çalışıyorlar.

Anne Meryem ve baba Ertan Çınar destek veren herkese teşekkür ederek;Dileğimizin yaşaması için herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor .Bu yüzden Allahtan umudumuzu kesmiyoruz. Bütün SMA hastalarımızın sağlığına kavuşması en büyük  isteğimiz. Çok zor bir süreç içerisindeyiz.. Bunu ancak yaşayanlar bilir. Çocuğumuzun 11 kiloya ulaşmaması lazım. Yurt dışında 3 ülkede  bu hastalığın tedavisi mümkün. Beklemekten başka elimizden bir şey gelmiyor.Son olarakta Dilek bebek için Yurt dışında yardım toplayan SMA KIDS VAKFI aldığı bir kararla bundan sonra %60 ların üzerinde olan bebekler için yardım toplanabileceğini açıklamıştır. 

Yani; %52 lerde olan Dilek bebeğin Yurt dışı yardımının kesilmemesi için bir kaç gün  içerisinde  %60 lara taşınması gerekir.

Buda yaklaşık (4.Milyon) TL'ye  karşılık gelmektedir. Bütün insanlarımızın bize destek vermesini istiyoruz” dedi.