“Karapınar Tülü Dokuması” Coğrafi İşaret Tescil Belgesini Aldı “Karapınar Tülü Dokuması” Coğrafi İşaret Tescil Belgesini Aldı

Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürü Ahmet Yalçın,Karapınar Gençlik Merkezi Müdür Muhammet Ali Karakul,İlçe Nüfus Müdür Mahmut Kesik ile çok sayıda vatandaş katıldı. 
Yazar Gülcemal Kültür Merkezindeki konferansta ailelere çocuklarına Kudüs ve oradaki çocukların yaşadıklarını anlatması gerektiğini söyledi.
Çocukların ir çok şeyi hisleri ile anladığını Belirten Gülcemal,” Kalbimizle buğzetmenin yanında dilimizle ve elimizle düzeltme sorumluluğumuz da olduğunun bilinmesini isterim.Gelin hep birlikte İsrail mallarını boykot edelim. Benim boykotumla ne olacak demeyin. İbrahim aleyhisselamı ateşe atılacağı zaman, yine bir karınca, ağzıyla su taşıyor. Mübarek bir zat diyor ki: — Sen yaklaşamazsın bile bu ateşin yanına, bu suyla bu ateş söner mi? — Sönmez elbette, sönmeyeceğini ben de biliyorum. Ama safımız belli olsun diyor.  Şuanda 10 bin üzerinde çocuk olmak üzere 23 bin kişi öldürüldü. Orada savaş yok sadece soykırım var. Uyanık Müslüman olmamız lazım. Filistin kan ağlarken  biz çocuğumuza “bize dokunmayan yılan bin yaşasın”ı öğretiyoruz. Bugün bakın Belçika’da Danimarka’da soğukta  yürüyüş yaptı. Biz uyuyan Müslüman olduk. Çocuklarımıza Kudüs’ü anlatmalıyız. Oradaki çocukların yaşadıklarını anlatmalıyız. Filistin 100 yıl önce bizimdi. Osmanlı toprağıydı. Oradaki ateşin ucu bizde. Filistin ile vatan olarakda bağımız var. Bugün kendisi ile endişe duyan bu olaya sessiz kalmaz. Biz boşluklar bırakıyoruz.28 Şubat ile kendi kabuğumu çekildik. Bakın hayvan severlere bakın  çevrecilere? Alanı başkalarına bıraktık. Filistin hepimizin meselesidir. Bunu çok iyi bilmeli ve anlatmalıyız” dedi.
Program sonunda Yazar Merve Gülcemal'a Mehmet Akif Ersoy’un” Safahat” isimli eseri hediye edildi.