Serginin açılışında özel öğrenciler ile davetliler arasında renkli görüntüler oluştu. Davetliler özel öğrencilerle yakından ilgilenerek el emeği göz nuru ürünlerini tek tek inceledi. Özel gereksinimli öğrencilerin, öğretmenleriyle birlikte yaptıkları sergi davetliler tarafından büyük ilgi gördü.

Karapınar’da Trafik Kazası ; 4 Kişi Hayatını Kaybetti 2 Yaralı Karapınar’da Trafik Kazası ; 4 Kişi Hayatını Kaybetti 2 Yaralı

Sergide el sanatları, takı tasarım, kağıt tan yapılan ürünlerin yer aldığı  ve becerilerini ortaya koydukları çalışmaları öğrenciler ve öğretmenler katılımcılara anlattı.

Özel Öğrencilerden Hamit Diri,” Çok mutluyum. Çünkü yaptığımız ürünler çok beğenildi.” Dedi.

Renkli projelerin ve görüntülerin yer aldığı sergi programında Belediye Başkanı İbrahim Önal; “İlçemiz Özel Eğitim Uygulama Okulu yıl sonu sergisini gezmekten, öğrencilerimizin yaptığı eserleri görmekten büyük mutluluk duydum. Öğrencilerimiz, engelin aslında sadece insanların düşüncelerinde olduğunu bizlere kanıtlamış oldu. Özel eğitim okullarımızda öğrenim gören özel eğitim öğrencilerimizin neler yapabileceklerini görmüş olduk... İnşallah yapılan çalışmalar  aynı azim ve istekle devam eder. Bu çocukların toplumun bir parçası olduğu unutulmamalıdır. Hepsi bizler için aileleri için çok değerlidir. Başarılı çalışmalarından ötürü öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul müdürlerimizi tebrik ederim” dedi.

Açılışa Belediye başkanı İbrahim Önal,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet İçalan, Okul Müdürü İbrahim Kardaş ,Belediye Meclis Üyeleri, STK başkanları ile diğer davetliler katıldı

Editör: Himmet Türkmen