Karapınar ilçesinde Sazlıpınar mahallesindeki okulda tarım ürünleri yetiştiriciliğini öğrencilerine aşılamak ve doğaya ilgilerini çekmek amacıyla okulun bahçesinde sebze bahçesi oluşturuldu.

Nisan ve Mayıs ayında Sazlıpınar İlkokulu ve Ortaokulu öğrenci, öğretmen, idareci ve velilerin yardımı ile kullanılmaz durumda olan alan ıslah edildi ve sebze meyve ekimi gerçekleştirildi. Okulun yaz döneminde yaz okulu ve Destekleme Yetiştirme kursuna gelen öğrenciler tarafından ürünler toplanıyor .

Okulda küçük birde kanatlı hayvan kümesi yapılarak yumurtalar öğrencilere dağıtılıyor.

Kaymakam Murat ve Başkan Yaka Okulları Ziyaret Ettiler Kaymakam Murat ve Başkan Yaka Okulları Ziyaret Ettiler

Okul yetkilileri çocuklarımızın doğayla, toprakla tanıştırmak istedik. okul bahçesinde 100 metrekarelik alanda sebze bahçesi oluşturduk. Öğrencilerimiz domates, salatalık, biber, Kabak,, patlıcan gibi sebzelerin bakımını yaptı, olgunlaşanlarından sonra hasadını gerçekleştirdiler. Öğrencilerin büyük emek vererek yetiştirdikleri organik ürünler yine öğrencilerimize dağıtıldı. Öğrencilerimizin çoğu, kendi ektikleri sebzeleri ilk defa görüyor, hatta çoğu bunları nasıl toplayacaklarını burada öğrendi. Çocuklarımızın doğa ve toprakla olan ilgisini pekiştirmek istedik. Öğrencilerimiz, bitkilerin çapasını yaptı,r, ürünlerin büyümesini izledi.Şimdide , hasadını yapıyor. Öğrencilere topraktan sofraya gelen sebze ve meyvelerin hangi evrelerden geçtiğini gösteriyoruz. Çocuklarımız da çok mutlu oluyor.” Dediler.( M. Korkusuz )