Gıda Güvenliği Gıda sektöründe Taklit ve Tagrişler Konulu Seminer Gıda Güvenliği Gıda sektöründe Taklit ve Tagrişler Konulu Seminer

Bir süre önce 15 dönüm tarlasını hasat eden Avni Vural yeni bir ekim için tarlasını işleme yaptığı sırada  gece tarla işleme sırasında oluşan çukur neye uğradığını şaşırdığını ve korku ile işlemeyi bırakarak eve kaçtığını söyledi.
 Sabah gün aydınlandığında tarlaya gittiğinde 2 metre çapında 4-5 metre derinliğinde bir çukur olduğunu ve bunu su kuyusu olduğunu ifade eden Avni Vural,”    Önce obruk zannettim ama obruk değildi. Akşam karanlığında devasa bir obruk zannedip eve gittim. Sabah geldim  çukurun içerisnde 20-30 cm genişliğinde kapaktaşı  vardı. Eski yerleşim yeri gibi sanki kuyunun üzerini kapak taşı ile kapatmış. Traktörün gücü ile kapak aşağı inip  büyük bir çukur oluşmuş. Ama alt tarafı sağa sola açılıp gidiyor. Taş hala çukurda  duruyor. Burada eski yaşantı varmış. Çevrede yaşam izine ait temeller var. Bu kuyu en az 100 yıllık. yaşantı belirtisi olan yerler var. Burada yaşandı yada hayvancılık yaparken kullanıyordu.. bunun içi baya geniş.4-5 metre derinliği var. O çukura traktör tekeri  girince obruk zannettim. Telefonun ışığı ile baktığımda çukur görünce  panikleyip eve gittim. Suların vurması ile aşağı açılmış. Traktör ile  çalışmaya devam edeceğiz. Yapacak başka bir şey yok” dedi.