Milli Eğitim Bakanlığının yürüttüğü Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Geliştirme toplantısı İlçemiz EKOGEM binasında gerçekleştirildi.

Toplantıya Karapınar İlçe Kaymakamı Oğuz Cem MURAT, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet YAKA, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÖNAL, İl Milli Eğitim Şube Müdümüz Nizamettin DOĞAN ile Ziraat Odası Başkanı Durmuş ÜNER, Tic. ve San. Odası Başkanı Mustafa Kemal SÖZEN, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet ULUSOY, Esnaf ve San. Odası Başkanı Mustafa ÜNVER, Şoförler Odası Başkanı Kamil EKE, Es. Kef. Koop. Baş.V. Faruk DEMIREL, İŞKUR İlçe Müdürü Sait EKER, Konya Büyükşehir Belediyesi temsilcilleri, Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Müdürleri ve paydaşları ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilgili birim görevlileri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Okul Yöneticileri ile Toplantı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Okul Yöneticileri ile Toplantı

Mesleki ve Teknik Eğitimin tanıtılması ve geliştirilmesi anlamında gerekli çalışmaların öneminin vurgulandığı toplantıda, yapılacak çalışmaların sürdürülebilir olmasının ve tüm paydaşların desteklerinin önemini dile getirildi. Öğrencilerin bir mesleğe yönlendirilmesinin ülkenin geleceği noktasındaki önemi ifade edildi.