Geçtiğimiz yıl oluşturulan lavanta bahçesine  yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor./3’de  Başkan Yaka, zaman zaman  lavanta bahçesini  gelerek   ziyaretçilerle sohbet ediyor.
Karapınar Belediye başkanı Mehmet Yaka,” Önümüzdeki yıllarda bu bölgede inşallah daha da gelişeceğini ümit ediyorum. Buradaki projemizi Acıgöl, Yamaç Paraşütü, Karavan Park ve Lavanta Bahçesi ile beraber geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.
Başkan Yaka,” bu bölge asıda ilginç dünyanın naza boncuğu olarak bilinen Meke gölü ile karacada arasında lavanta yetiştirmeye başladık. Lavantanın endüstriyel gelimim yanında turizme olan katkısı da var. Burada karavan park, çekim alanları, lavanta bahçesinin hemen bitişiğinde bulunan Acıgöl ile de doyumsuz bir seyir olmaktadır. Zaten Lavanta bahçesi  içerisinde  Acıgöl seyir tepesi ile muhteşem bir görünüm ziyaretçileri kendisine hayran bırakıyor. Böylelikle bu alanda turizm kompleksi oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yönde de çalışmalarımız yürütüyoruz. son dönemlerde karavan park turizmde önemli yer alıyor. Bunun içinde alan oluşturduk. Lavantanın hastı ile Karapınar kadın kooperatifine bir gelir kapısı oluşmuştur. Karapınar Adana karayolunda günlük 20 bin araç geçiyor. Bu yol güzergâhında geçen inanlarımızda lavanta ile tanıştırmayı düşünüyoruz. Zaten gelen ziyaretçilerimizin çoğunluğu da karayolunda seyahat eden insanlarımız. Bunda da önemli bir mesafe aldık. Geçtiğimiz yıl oluşturduğumuz lavanta  bahçecimize ziyaretçi ilgi son derece memnunluk vericidir. Temmuz ay’ı sonunda hasat döneminde  bir festival ile Türkiye’mize tanıtmak istiyoruz. Böylelikle ilçemize hem turizm katkısı olacak Meke gölü,Acıgölü,Karacadağ’’ı ve yamaç paraşütü ile  bölgenin tanınmasını sağlayacaktır. Özellikle dış çekimlerde önemli bir yere sahip olacağız” dedi.
Lavanta bahçesini ziyaret eden Bartın’lı Savaş ve oğlu Eren Ömeroğlu,   göl ve lavanta bahçesinin eşsiz bir güzellik oluşturduğunu belirterek  herkesin burayı görmesi gerektiğini belirtiler.