Kanko, emeklilerin 10.000 TL maaşla ay sonunu zor getirdiğini, asgari ücretle geçinen milyonlarca vatandaşın ise 17.000 TL ile yaşam mücadelesi verdiğini belirtti.

AKP Hükümetinin yaklaşan kurban bayramını vatandaşa zehir ettiğini belirten Kanko, "20.000-25.000 TL'ye ulaşan kurban hisse fiyatları karşısında çaresiz kalan vatandaşlarımız, bu bayramda kurban kesemeyecek durumda," dedi.

Sorunun sadece asgari ücretliler ve emeklilerle sınırlı olmadığını vurgulayan Kanko, orta gelirli aileler, dar gelirli çalışanlar, işsizler ve küçük esnafın da ekonomik zorluklardan derinden etkilendiğini ifade etti. "Bir yanda vatandaşlarımız 10 liraya ekmek almakta zorlanırken, diğer yanda AK Parti yetkilileri lüks ve şatafat içinde yaşamaktadır," diyen Kanko, AK Parti'nin yanlış ekonomik politikalarının halkı perişan ettiğini ve mübarek Kurban Bayramı'nda dahi vatandaşların yüzünü güldüremediğini söyledi.

Zafer Partisi Adayı Özbek Pazar Esnafını Ziyaret Etti Zafer Partisi Adayı Özbek Pazar Esnafını Ziyaret Etti

"Kurban kesmek, sadece bir ibadet değil, aynı zamanda dayanışma ve paylaşmanın en güzel örneğidir. Ancak bugün, birçok aile bu kutsal görevi yerine getiremeyecek durumda. CHP olarak, vatandaşlarımızın refahını ve huzurunu öncelikli görüyoruz. Emeklilerimizin, asgari ücretle çalışanlarımızın ve tüm dar gelirli vatandaşlarımızın insanca yaşaması için mücadelemizi sürdüreceğiz. Kurban Bayramı'nda dahi vatandaşlarımızın sofrasına et koyamayan bir Türkiye, kabul edilemez.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli hemşerilerimizin ve tüm vatandaşlarımızın bayramını kutlar, umut dolu, sağlıklı bir bayram dilerim” ifadelerini kullandı.

Editör: Himmet Türkmen