Buğday Ekili Tarlada Çıkan  Yangında 15 Dekar Alan Zarar Gördü Buğday Ekili Tarlada Çıkan  Yangında 15 Dekar Alan Zarar Gördü

İstanbul Eğitim ve Kültür Gezisi 45 öğrenci ve 5 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirildi. Üç gün süren gezide tarihi ve turistik yerler ziyaret edildi.
 Okul Müdürü Ünal Cesur ;”  Eyüp Sultan Camii , İstanbul Üniversitesi ziyareti
 Pierre Lotti Tepesi, Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii , Pierre Loti, Yerebatan Sarnıcı, Fatih Camii, Süleymaniye Camii, Kanuni Sultan Süleyman Türbesi ve Dolmabahçe Sarayı ziyaret edildi. Gezinin ilk günü İstanbul Karapınarlılar Derneği tarafından tertip edilen yemeğe öğrenci ve öğretmenler katıldı. Gezi sürecinde öğrenciler, gerek tarihi miraslarımızı gerekse günümüz dünyasının geleceğe yön tutacak üniversite ve Borsa İstanbul gibi kurumları, en önemlisi dünyanın sayılı metropol şehirlerinden biri olan İstanbul’u yakından tanıma fırsatı buldu. Ecdadımızın emaneti tarihi mekanları ziyaret ederek yakından tanıma fırsatı buldular. Öğrencilerimizin hepsi mutluydu. gençlerimizin milli ve manevi değerlerle yetişmesi için tarihi şehirleri gezmesi  faydalı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Editör: Himmet Türkmen