KARBİAD Karapınar’ın bazı ürünlerine patent almak için çalışmalara başladı.Karapınar’a coğrafi işaretli ürün kazandırılmasına dair projenin ikinci çalıştayına KARBİAD ev sahipliği yaptı.

Konuyla ilgili dernek binasında gerçekleşen çalıştaya Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Sözen, Karapınar Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Ulusoy, Karapınar Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner, Ticaret Odası Meclis Üyesi Yılmaz Peker, Patent Firması yönetimi, ajans yönetimi, Adem Zengin, Ali Yaylacı, KARBİAD yönetiminden Mustafa Süre, Mustafa Özsoy, İsmet Biltekin, Bircan Yazar, Genç KARBİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Biltekin ve Ticaret Odası Genel Sekreteri Hakkı İnci katılım sağladı.

KARAPINAR İÇİN HER ÇALIŞMANIN YANINDAYIZ

Çalıştaya ev sahipliği yapan KARBİAD'a teşekkür eden Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Sözen, “KARBİAD’ı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. İş adamları derneği açarak önemli bir işe imza attılar. Karapınar için her çalışmanın yanındayız. Biz de Karapınar’a Coğrafi İşaretli Ürün kazandırılmasına dair projemizin ikinci çalıştayını KARBİAD’ta gerçekleştirdik. Ev sahipliği için kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi. Karapınar Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Ulusoy ise Karapınar’ın gün geçtikçe geliştiğini belirterek ilçenin daha ileriye gidebilmesi için ellerinden gelenin fazlasını yaptıklarını söyledi. Karapınar Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner de “Karapınar’ın birlikteliğini önemsiyoruz. Karapınar’ı daha iyi temsil etmek ve ilçenin geleceği için ne yapmak gerekiyorsa biz de varız. Verimli bir toplantı oldu. Karapınar için hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.