Bilgehanelerde Hafızlık Hazırlık Heyecanı Başladı Bilgehanelerde Hafızlık Hazırlık Heyecanı Başladı

 Yarışma, kaymakamlık ve belediyenin desteğiyle gerçekleşti ve yamaç paraşütü pilotlarının yoğun katılımıyla renkli anlara sahne oldu.
Karapınar Kaymakamı Şenol Öztürk, Belediye Başkanı İbrahim Önal ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu Asbaşkanı Abdullah Kahraman, yarışma öncesinde yarışma alanındaki programa katılarak yarışma hakkında bilgi aldılar. Yetkililer, yarışmanın bölgenin tanıtımına ve sporun gelişimine sağladığı katkının altını çizdi.
Yarışma öncesinde, KARDO Yönetim Kurulu Başkanı tarafından, Kuzey Irak Pençe Kaplan Harekât bölgesinde PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Cebrail Acar ve tüm şehitlerimiz anısına gökyüzünde dev bir Türk bayrağı açıldı. Bu anlamlı etkinlik, şehitlerimize olan minnet ve saygının bir göstergesi olarak büyük takdir topladı.
Göktepe'de düzenlenen XC Open 2024 Türkiye Mesafe Eğitim Yarışması, yamaç paraşütü pilotlarının yoğun katılımıyla devam etti ve çekişmeli mücadelelere sahne oldu. Yarışmanın sonunda Mustafa Ulutaş birinciliği elde ederken, Faruk Karateki ikinci, Mustafa Uğurlu ise üçüncü oldu.

 

Editör: Himmet Türkmen