Programda İstiklal marşının okunmasının ardından Karabaş Cami İmam Hatib’i Yusuf Tosun tarafından Kuran’ı Kerim okundu.

 ADG Karapınar Şube Başkanı , "Bugün miladı olarak 31 Aralık 2022 Anadolu Gençlik Derneği olarak bizler yıllardır 31 Aralık gününde ülkemizin her yerinde  Mekke'nin Fethini icra ediyoruz.

 Hıristiyan kültürü olan yılbaşı gecesi eğlencesi adı altında, tüm dünya halklarına çirkinliklerin ve kötülüklerin dayatılmasına karşı tavır almanın gerekliliğine inanıyoruz. Bu nedenle bilinçli olarak bu geceyi, öz kültürümüzü anmakla geçirmemizin hak katında daha hayırlı olduğunu düşünüyoruz.

AGD olarak, şuurlu, bilinçli ve Allah rızası için gayret gösteren bir nesil yetiştirme çabasının adıdır. yaptığımız çalışmalar, insanımızın dünyaya karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, içinde yaşadığı çağa ve yarınlara duyarlı, kardeşliğin, merhametin, sevginin, bir arada yaşama kültürünün ve adaletinin tesisinde gayret eden bir gençlik oluşturmanın çabasıdır” dedi.

Mekke’nin Fethi ile bilgiler veren Eğitimci yazar Mustafa Ekiz, İslamiyet'in yayılması, cahiliye devrinin sona ermesi ve böylece sağlıklı bir dini hayata geçilmesi açısından  Mekke’nin Fethinin büyük önem taşımaktadır. Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed  kan dökmeden, hiç kimseyi esir almadan, şehri yağmalamadan ve kendisini öldürmek isteyenlerden intikam almadan şehirlerin anası Mekke'yi fethetmiştir. Bu fethin tarihte eşine az rastlanan ve önemli derslerin yer aldığı bir olaydır” dedi.

Kültür merkezindeki programa Belediye başkanı Mehmet Yaka ,AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Öğrenciler tarafından Veda hutbesinde okunurken ezgiler seslendirildi.