İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Millî Eğitim Müdürü Ahmet İçalan, İlçe Millî Eğitim şube müdürleri ve ilçe genelindeki okul yöneticileri katıldı.

Toplantıda konuşan İlçe Millî Eğitim Müdürü Ahmet İçalan, başarılı bir eğitim öğretim dönemini geride bıraktıklarını belirtti. İçalan, yapılan akademik yatırımların İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavlarında (YKS) ilçenin başarı grafiğini yükselttiğini vurguladı. Öğrencilerin yetiştirilmesi için her türlü imkânı sağlayacaklarını ve onların yanında olacaklarını ifade etti.

İçalan, Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in önemle değindiği “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli”nden de bahsetti. Yeni çağın gereksinimlerine cevap verebilen, 21. yüzyılın getirdiği ve kökleri geçmişe bağlı temel değerleri savunan yeni müfredatın, öğretmenler ve öğrenciler için büyük katkılar sağlayacağını belirtti.

Ahmet İçalan, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başarıyla tamamlanmasında emeği geçen tüm okul yöneticilerine ve öğretmenlere teşekkür etti. Öğretmenlerin ve yöneticilerin özverili çalışmaları sayesinde öğrencilerin başarı grafiğinin sürekli olarak yükseldiğini ifade eden İçalan, bu tür toplantıların eğitim kalitesini artırma ve sorunlara çözüm üretme konusunda önemli olduğunu vurguladı.

Toplantıda, eğitimin kalitesini artırmak amacıyla yapılacak yeni projeler ve iş birliği olanakları da değerlendirildi. Karapınar’da eğitimin kalitesini daha da yükseltmek için tüm paydaşların iş birliği içinde çalışacağı ve gelecek nesillerin en iyi şekilde yetiştirilmesi için gerekli adımların atılacağı belirtildi.

Uçurtmam Dan Haber Var Etkinliği Uçurtmam Dan Haber Var Etkinliği

İçalan Toplantı sonunda,2023-2024 Eğitim Öğretim yılının başarıyla tamamlanmasında emeği geçeği okul yöneticilerine ve öğretmenlere teşekkür etti.

Editör: Himmet Türkmen