EVA Silo-Tahıl Depolama-Analiz Sistemleri Firma yetkilisi Volkan SARIARSLAN tarafından cihazın kurulumu yapılarak,Borsa personeline cihazla ilgili eğitim verildi.

Yönetim Kurulu BaşkanıAhmet ULUSOY Borsa Laboratuvarına alınan cihaz hakkında şu ifadeleri kullandı.

" Üyelerimizin alım satımlarında karar vermeleri açısından kısa sürede kabul edilmiş ve belirlenmiş kriterler aralığında, kesin ve doğru analiz sonucu veren teknolojik cihazların kullanılması büyük önem arz etmektedir.

Borsamız üyelerine hizmet noktasında şu an TMO'lar ve Lisanslı Depolarda kullanılmakta olan kesin, kabul edilmiş aralıklarda ölçüm yapan, güvenilir ve işlem kolaylığı sağlayan Inframatic 9500 NIT cihazının 2021 model yeni versiyonu Borsa Laboratuvarına kazandırılmıştır.

Yeni cihaz ile 1 dakikadan kısa sürede bir çok ürünün birden fazla parametresini öğrenmemiz mümkün olacaktır. Aynı zamanda, cihazın Ulusal ve Uluslararası kabul görmüş teknik parametreleri ile günümüz teknolojisinin faydalarından da yararlanarak  "uzak kontrol" diyebileceğimiz diğer kullanıcılar ile aynı sonuçları elde edebiliyor olmamızdır.

Yani Borsa Laboratuvarında yapılan ölçümler herhangi bir TMO veya Lisanslı Depoda yapılan ölçüm sonuçları ile aynı olmaktadır. Üyelerimize güven ve işlem kolaylığı sağlayacak cihazımızın hayırlı olmasını,

2021 Yılı Hasat sezonunun tüm üreticilerimiz, üyelerimiz ve ülkemiz adına hayırlı, bereketli ve helalinden bol kazançlı geçmesini diliyorum.