Karapınar Süt Üreticileri Birliği Tarafından" 1 Haziran Dünya Süt günü" nedeniyle bir etkinlik düzenledi.
İlk olarak Sultan Veled KYK yurdunda kalan depremzedelere süt ve çeşitli ikramlarda bulunuldu. 
Daha sonra Özel Eğitim Uygulama Okulu , Özel Özgüler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Özel Değişim Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde  bulunan  Öğrencilere Süt ve Kek İkramında bulunuldu.
Programa İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet İçalan, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, Karapınar Özel Eğitim Okulu Müdürü İbrahim Kardaş ile diğer davetliler katıldı.

Karapınar Süt Üreticiler Birliği Başkanı Mehmet Tartan, süt ve süt ürünleri sektörünün ülkemizde doğrudan istihdam ve tedarikçilerinden aldığı mal ve diğer hizmetle ile insanların geçim kapısı olduğunu söyledi. 
Birlik Başkanı Tartan yaptığı açıklamada, " Süt, insanoğlunun sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için en temel ve besleyici gıda olduğu bir gerçektir. Süt, İnsanın doğduğu andan itibaren gelişmesi ve sağlıklı kalması için gerekli olan besin öğelerini doğal olarak içermektedir. Süt, sağlıklı, besleyici ve en kolay erişilebilen gıdalar arasındadır Sağlıklı, başarılı ve çalışkan bir nesil yetiştirmek istiyorsak; dengeli beslenmeye, süt ve süt ürünlerinin tüketimine önem vermek zorundayız. Süt hakkında toplumu bilinçlendirmek ve tüketimin artmasını teşvik etmek amacıyla her yıl 1 Haziran tarihi "Dünya Süt Günü" olarak kutlanmaktadır. Daha sağlıklı yarınlarımız için sizde günde 2 bardak süt için. Ülkemizde süt ve süt ürünlerinin tüketiminin artması dileğiyle 1 Haziran 'Dünya Süt Günü'nü kutluyorum." dedi.