Ilçemize 10 km uzaklıktaki Acıgöl bölgesine Karapınar Belediyesi ve İlçe Kaymakamlığı iş birliği ile 40 Bin metrekare alana oluşturulan “Karapınar Lavanta Bahçesi’nde” ilk hasat yapıldı.

Belediye Başkanı  Mehmet Yaka ve eşi Saniye Yaka, İlçe Kaymakamı  eşi Görkem Murat, Başkan Yardımcısı Halil Aker lavanta el hasat makineleriyle ilk hasadı yaparak hayırlı olması temennisinde bulundular.

Başkan Yaka Herkes Futbol Turnuvasına Katılan Takımlara Başarılar Diledi Başkan Yaka Herkes Futbol Turnuvasına Katılan Takımlara Başarılar Diledi

Belediye Başkanı  Mehmet Yaka hasat esnasında yaptığı konuşmada “Bugün Karapınar Kaymakamlığımız ile birlikte yürüttüğümüz Lavanta Bahçesi’nin hasadını gerçekleştiriyoruz. Bu yıl ilk defa bir hasat gerçekleştirdik. İlk yılına rağmen gelişmiş ve kaliteli bir şekilde lavantalarımızın inşallah yağının sızdırılması ve esansının oluşturulması için hasadını gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu bölgede inşallah daha da gelişeceğini ümit ediyorum. Buradaki projemizi Acıgöl, Yamaç Paraşütü, Karavan Park ve Lavanta Bahçesi ile beraber geliştirmeye devam edeceğiz. Buradaki satış reyonlarımızın oluşturulması için çalışmalarımız devam ediyor. Lavanta Bahçe’miz ilk yıl itibariyle güzel bir gelişim sağlayarak şuan için hüzünlü olsak da güzel görüntüsünden bugün ki hasat sonu itibariyle artık bu yıl için sonlandırmış bulunmaktayız. Lavanta Bahçesi için emeği geçen herkese başta Belediye Personelimize ve Park Bahçe Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Hasadımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.