Gezi 02.08.2023 Çarşamba günü  Konya'mızın manevi değerleri olan Merhum Hacı Veyisâde Mustafa Kurucu,Tahir Büyükkörükçü,  Hocalarımızın Kabirlerini ziyaretle başladı Duâlar edildi..

Sonrasında Panorama müzesi,Konya Çanakkale Şehitlik abidesi,Mevlana Hazretlerinin Türbesi,Şemsi Tebrizi Hazretlerinin Cami ve Türbesi, Selçuklu Sultanı Alââddin Keykubat Cami Ve Sultanlar Türbesi, Hacı Veyis Zade Cami,Sadrettin Konevi Cami ve Türbesini Ziyâret ederek devam edildi.

Akabinde Hayvanat bahçesi,Kelebekler vadisi,Sille Parkı ve öğrecilerimizin tekne gezisiyle gezi tamamlandığı bildirildi.

Kurs öğreticilerinden İslik Merkez Câmii İmam Hatibi Ömer Güneş “Öğrecilerimiz gezi sebebi ile Tarihi, Dini ve Kültürel yönden bilgi edindiler. Arkadaşlarıyla dolu, dolu öğrenerek eğlenceli bir gün yaşadılar dedi.

Gezimize katkıda bulunan İslik halkımıza, Velilerimize, Şöförlerimize Müftülüğümüze, Konya'da bizlere rehberlik eden Konya Diyanet Gençlik Hocalarımıza,Gençlik koordinatörü İl vaizi Ahmet dinç Hocamıza Teşekkür ederiz dedi.