Karapınar Belediyesi, Karapınar Gençlik Merkezi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Enstitüsü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Ziraat Odası işbirliği ile ilçenin Reşadiye Mahallesinde Belediye’ye ait 4000 metrekarelik Uğur Mumcu parkı içerisinde "Doğayla el ele Öğreniyorum Üretiyorum Paylaşıyorum" projesi kapsamında Organik Sebze ve Çilek Yetiştiriciliği uygulama sahasında sebze ve meyveleri topladılar.

Üretilen ve elde edilen ürünler ihtiyaç sahiplerine Gençlik Merkezi Gönüllü gençler tarafından ulaştırılıyor. Gençlik Merkezi Müdürü Muhammet Ali Karakul ,”  “Doğayla el ele Öğreniyorum Üretiyorum Paylaşıyorum projesini  bir kaç senedir önemli çalışmalar yapıyoruz. Gençlerimizin her bakımdan projeyi öğrenmesi tarımla iç içe olması ve ürettiklerini ihtiyaç sahipleri ile paylaşması öğrencilerimizde mutluluk yaratıyor. Bu projenin tüm Türkiye’ye örnek olmasını temenni ediyorum.

Üretilen ürünler toplumumuzda dezavantajlı kesimlerimizde bulunan halkımıza ücretsiz olarak  gönüllülerimiz tarafından ulaştırılıyor. Evlerde gördüğümüz gülümsemeler bizleri ayrı bir mutluluk veriyor.

Proje kapsamında yetiştirilen kabak, domates, biber, patlıcan, kavun, karpuz, salatalık, çilek  gibi bir çok ürün yetiştiriliyor.