İlçeye 10 kilometre mesafedeki Acıgöl’de Karapınar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nce temizlik yapılıp, göl çevresindeki atıklar poşetlere konuldu. 

Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yılmaz Seçim Başkan Yaka'yı Ziyaret Etti Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yılmaz Seçim Başkan Yaka'yı Ziyaret Etti

Temizlik ekibi , yol kenarları, dinlenme alanları ile sahil bölümündeki şişeler, kağıt ve atıkları topladı. Karapınar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İbrahim Verim, ,Acıgöl,2ün en önemli doğal güzelliklerden  birisi olduğunu kaydetti. Kurban Bayramı öncesi vatandaşların göl çevresinde temiz bir ortam görmesi için çalışma yaptıklarını belirterek, "Gölümüz yüzmek, dinlenmek ve stres atmak isteyenlerin yararlandığı bir göl. Ulaşımı kolay olması sebebi ile de yerli turistlerin sıkça ziyaret ettiği bir gölümüz. Belediye olarak duş kabinlerini dezenfekte edip göl kenarına bırakılan atıkları ekiplerimiz  temizledi. Vatandaşlarımızdan şu zorlu süreçte temizlik konusunda daha dikkatli olmalarını istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu ( M. Korkusuz )