TOBB Tarafından İlçemize Yaptırılacak Okul İnşaatında Sona Yaklaşıldı TOBB Tarafından İlçemize Yaptırılacak Okul İnşaatında Sona Yaklaşıldı

Karapınar’da bulunan büyükbaş hayvan çiftlik sahipleri öğrencilerin  uygulama yapmaları için kapılarını açtı. Öğrencilerin, okulda almış oldukları teorik eğitimin yanı sıra bölgedeki büyükbaş çiftliklerinin de katkısıyla pratik olarak tecrübe kazandıkları kaydedildi.

Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar MY müdürü Öğretim görevlisi Naim Çağlar Diri, Laborant ve Veteriner Sağlık  Bölüm Başkanı Dr. Öğretim görevlisi  Onur Erzurum 'un uygulamalı dersleri kapsamında öğrencilerin; rektal muayene, suni tohumlama, kan alma, enjeksiyon uygulamaları, serum hazırlanması ve uygulanması ,hayvan sağlığı ve beslenmesi,gibi konularda pratik açıdan deneyim kazanmaları sağlanıyor. Öğrencilerimizin pratik bilgiler edinmesi çok önemli. Çiftliklerdeki uygulamalarda çok faydalı geçiyor. Öğrencilerimiz kendisini geliştiriyor ve pratik uygulamalar yaparak öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Mezun olduktan sonra kendisini eksiklerini en aza indirerek hayata atılmış oluyor” dedi.