Karapınar Sultan Veled KYK Yurdu'nda Öğrencilerle Kadir Gecesi İftar Programı Karapınar Sultan Veled KYK Yurdu'nda Öğrencilerle Kadir Gecesi İftar Programı

“Karapınar Karacadağ Festivali” programı kapsamında 8 Eylül 2023 Cuma günü saat:14.30 da Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu’nda “Karacadağ; Tarihi, Ormanı ve Kirkitli Düz El Dokuması" konulu panel düzenlendi.
Panele Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, CHP İlçe Başkanı İlter Çorakçı, S.Ü. Aydoğanlar MYO Müdürü Naim Çağlar Diri, Gazi Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Nuran Say, Emekli Öğretmen (Orman Dede) Rahim Demirbaş, Karapınar Yeşilyurtlular Eğitim Bilim Kültür Dayanışma ve Karacadağı Geliştirme Derneği Başkanı Ekrem Göçmen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Nüfus Müdürü Recep Kesik, İlçe Tarım Müdürü Ramazan Güneri, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Aker, Kurum Müdürleri, Daire Amirleri, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Atabay, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.
  “Karapınar Karacadağ Festivali” saat: 20.00 da Karapınar Anıt Meydanın da Türk Halk Müziği Sanatçısı Turgut Balbay ve Türk Sanat Müziği Sanatçısı Asiye Palu konseriyle devam etti. 
Programa Karapınar İlçe Kaymakamı Şenol Öztürk, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, İlçe Nüfus Müdürü Recep Kesik, Belediye Başkan Yardımcı Halil Aker, Karapınar Yeşilyurtlular Eğitim Bilim Kültür Dayanışma ve Karacadağı Geliştirme Derneği Başkanı Ekrem Göçmen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Fahri Sağlık ve Mahalle Muhtarları, Kurum Müdürleri, Daire Amirleri, 7’den 70’e vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.
Program öncesinde İlçe Kaymakamı Şenol Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Yaka ve beraberindeki heyet meydanda yöresel ürünlerini sergileyen vatandaşların stantlarını gezerek ürünler hakkında bilgiler aldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program protokol konuşmalarından sonra Türk Halk Müziği Sanatçısı Turgut Balbay ve Türk Sanat Müziği Sanatçısı Asiye Palu'nun katılımcılara coşku dolu eserlerini seslendirmesiyle sona erdi.
 Karapınar Karacadağ Kültür Festivali’nin ikinci günü etkinlikleri kapsamında ise Yeşilyurt Mahallesi'ndeki Karapınar Yeşilyurtlular Eğitim Bilim Kültür Dayanışma ve Karacadağ'ı Geliştirme Derneği Binası önünde gerçekleşen programa Karapınar protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş bir araya geldi. 
Açılış konuşmaları akabinde program Karapınar Uçuş ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Ulutaş tarafından  hazırlanan Kubas Zirveden Ovacık Merkeze kadar Yamaç Paraşütü ile Türk Bayrağının açıldığı uçuş gösterisi ile devam etti. Uçuş gösterisinden sonra katılımcılar Ovacık halk yürüyüşü gerçekleştirdiler. Program dernek binası önünde yemek ve  Ereğli Musiki Derneği Konseri ile sona erdi.