İsviçreli  Caroline Butte ile eşi Emil Dickinson uzun süre hayalini kurdukları dünyayı dolaşma fikrini Mart  2023 yılında hayata geçirdiler.
Bisikletini alan İsviçreli çift İtalya,Hırvatistan,Bosna Hersek ,Yunanistan gibi ülkeleri ülkeyi gezerek Nisan ay’ı sonunda Türkiye’ye ulaştılar. 
Günde 100  kilometre yol kat eden bugüne kadar 4 bin km pedal çeviren  ve her gece çadırda kamp yapan çift, Çin’ e kadar  varmayı planlıyor.  İyi niyetli insanlarla karşılaştığını belirten İsviçreli çift, Türk insanının kendilerini yemeğe, çaya ve uyumaya davet ettiğini  belirterek o kadar ülke içerisinde Türk insanı daha çok misafirperver” dedi.Türkiyede bir süre daha kalacaklarını ve daha sonra İran, Ermenistan,Gürcistan e Özbekiastan’a gideceklerini kaydeden ve Çin’e gitmeyi hedeflediklerini  İsviçreli çift,” Bisiklet ile turun ne zaman sona ereceğini konusunda bilgimiz yok. Uzun zamandır planlıyorduk. Bisiklet ile gezmek hem ekonomik hem de daha çok insanla tanışıyorsunuz. Turumuzda  amacımız  seyahat ederken manzaranın tadını çıkarmak. Bisiklet ile çevremizi de kirletmemiş oluyoruz.Türkiye’yi çok beğendik. İnsanları iyi yemekleri çok güzel. Etli ekmeği çok beğendik” diye konuştu.
Karapınar’da  Meke gölü ile kitap kafeyi gezen İsviçreli çift Acıgöl’de çadır’da kamp yapıp güneşin doğuşunu izledik. Gölün masmavi olması dikkatimizi çekti. Gece ise harika. Çok güzel fotoğraflar çektik. Ancak Meke gölünün durumu karşısında üzüldük” dedi.