Selçuk Üniversitesi Karapınar Meslek Yüksekokulu’nda yerel yönetim idarecilerinin ve akademisyenlerin katılımıyla Karapınar’ın kültürel geleneği ve değerleriyle ilgili yapılması planlanan projelerle ilgili bir toplantı yapıldı.

Karapınar’dan Deprem Bölgesine Yardım Malzemesi Taşıyan 3 Tır Yola Çıktı Karapınar’dan Deprem Bölgesine Yardım Malzemesi Taşıyan 3 Tır Yola Çıktı

 Toplantıya Karapınar Kaymakamı Oğuz Cem Murat ve Belediye Başkanı Mehmet Yaka, 
Meslek Yüksekokulu’nun daveti üzerine Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Kunduracı ve Sanat Tarihi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Nurcan Bahargülü ve yerel basının temsilcileri katıldı. 
Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Çağlar Diri, MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Sertaç Arı, MYO Sekreteri Habib Ergin’in ev sahipliğinde okulun toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Karapınar’ın geleceği ve kültürel değerleri hakkında yapılması planlanan araştırmalar, incelemeler ve vizyon oluşturacak projeler hakkında istişarelerde bulunuldu.
Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Çağlar Diri; “İlçemizde misafir ettiğimiz Prof. Dr. Osman Kunduracı ve Dr. Öğr. Üyesi Nurcan Bahargülü’ne katılımlarından dolayı teşekkür ederiz. Toplantıya iştirak eden Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza da ayrıca teşekkürler. Karapınar’ın değerleri için yeni ve farklı çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.” dedi.