Belediye Başkanı  İbrahim Önal’dan  Murat Kurum Fen Lisesi’ne Ziyaret Belediye Başkanı  İbrahim Önal’dan  Murat Kurum Fen Lisesi’ne Ziyaret

İngiliz çift 2 gün boyunca Meke gölü ile Acı göl'de kamp yaptı. Burada bol bol yürüyüş yapan çift Acıgöl'ün masmavi suyunda da yüzmenin keyfini yaşadılar.   İngiliz Alex,"  Nisan Ay'ı başında İngiltere'den ayrıldık. İngiltere'den Fransa'ya feribotla gittik; Belçika, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Slovakya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan üzerinden Türkiye'ye ulaştık. Mayıs ayından itibaren Türkiye'deyiz.
Türkiye doğal ve diğer güzellikleri ile çok güzel bir  ülke. Ayvalık, İzmir, Bafa Gölü, Datça, Dalyan, Fethiye,  Antalya, Eğirdir ve Konya'yı gezdik. 
Gezimizde Türklerle çok güzel deneyimler yaşadık. Herkes dost canlısı ve bizimle konuşmak, yardım ya da yiyecek teklif ediyor. Bunu başka ülkelerde görmek kolay değil. . Bazı insanlar İngilizce konuşmada gayet  başarılı , bazıları ise bizimle iletişim kurmak için telefondaki çeviriyi kullanıyor. Sadece birkaç Türkçe kelime bildiğimiz için üzülüyoruz! 
Pek çok farklı Türk yemeği denedik ve çok lezzetli olduğunu düşünüyoruz. Gittiğimiz yerlerde  Türk kahvaltısının tadını çıkardık. En sevdiğimiz Türk yemeği gözlemedir ve ikimiz de gittiğimiz her yerde çay içmeyi severiz. 
Meke Gölü çok eşsiz bir manzara ve bana çöl manzaralarında izlediğim filmleri hatırlatıyor. Bölgede dolaşmak ve yanardağın tepesindeki krateri görmek ilginçti. Suyla birlikte gördüğüm fotoğraflar çok güzel göründüğü için suyun artık gölde olmamasına çok üzüldük. Ama burada kamp yapmak harikaydı. Güneşin batışı ve doğuşu mükemmeldi.
Yüzmek için  diğer bir göl olan  Acı göle gittik, su çok mavi ve tuzluydu. Güzel, serin bir suyu vardı. Bölge sakinlerinden bazıları suyun cildimize çok iyi geldiğini söyledi. Buda bize çok ilginç geldi.
İkimiz de 26 yaşındayız. Ben bir marangozum. Karavanıda kendim yaparak dünya turunda büyük bir tecrübe yaşadık. Karanvanda her şeyimiz mevcut ve karavan ile gezmek harika. Buradan Kapadokya'ya gideceğiz. Türkiye'den sonra ise Gürcistan'a doğru yola çıkacağız" dedi.
 

Editör: Himmet Türkmen