Hotamış Yöresi Türkmen Ocağı Derneği Başkanı Av. Yahya ÖZÜDOĞRU ve Yönetim Kurulu Üyeleri Habib ERGİN, Burhan YEMİŞ, Muammer ÖZÜDOĞRU, Yunus KARAOSMANOĞLU ve Yahya KOÇAKER, Karapınar Kaymakamı Şenol ÖZTÜRK’ü ve başkanlığa yeni seçilen Karapınar Belediye Başkanı İbrahim ÖNAL’ı makamında ziyaret ettiler.

Karapınar Kaymakamı Şenol ÖZTÜRK ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: "Hotamış Yöresi Türkmen Ocağı Derneği'nin ziyareti bizi onurlandırdı. Bölgemizdeki sosyal ve kültürel etkinliklere verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. Karapınar'a yapılan bu tür ziyaretler, toplumsal dayanışmayı güçlendiriyor."

Hamid-i Veli Aile Sağlığı Merkezi Temeli Törenle Atıldı Hamid-i Veli Aile Sağlığı Merkezi Temeli Törenle Atıldı

Karapınar Belediye Başkanı İbrahim ÖNAL ziyaret eden dernek yöneticileri, yerel yönetimle işbirliğini güçlendirmenin önemine vurgu yaptılar. Belediye Başkanı İbrahim ÖNAL ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasında "Sivil toplum kuruluşlarının ve derneklerin şehrimize katkıları büyük. Hotamış Yöresi Türkmen Ocağı Derneği'nin faaliyetlerini yakından takip ediyor ve destekliyoruz." ifadelerine yer verdi.

Yapılan ziyaretler sonrası bir açıklama yapan dernek başkanı Av. Yahya ÖZÜDOĞRU, "Geleneksel değerlerimizi yaşatmak ve toplumumuzun dayanışmasını güçlendirmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kaymakamımız ÖZTÜRK'ün ve Belediye Başkanımız İbrahim ÖNAL’ın destekleri bizim için çok kıymetli. Birlikte daha güçlü adımlar atacağımıza inanıyoruz." dedi.