06-15 Şubat 2023 Tarihleri Arasında Karapınar Gençlik Merkezi Müdürlüğüne başvuru için müracaat edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için turnuva şartnamesini mutlaka inceleyiniz!

WhatsApp Image 2023-02-05 at 17.06.42

2023 YILI “HERKES İÇİN SPOR” VOLEYBOL TURNUVASI

1.       Katılacak takımlar katılım dilekçesi, Esame Listeleri, Kimlik Fotokopisi,  Sağlık sorunu olmadığına dair kişinin kendi beyanı EK-6 sağlık formu ve ikametgah ile Karapınar Gençlik Merkezine müracaat edeceklerdir. (Esame listesinde oyuncuların tam doğum tarihleri ve T.C. numaraları olmak zorundadır.)

Ek6 Sağlık Raporu Beyanı İçin

https://spor.gsb.gov.tr/EDevlet/SaglikRaporu/SaglikBeyaniOlustur.aspx)

2.       Takımlar 12 kişilik müsabaka listesinde 01.01.1993tarihinde ve bu tarihinden sonra doğmuş (30 yaş altı) en fazla 3 oyuncu bulundurabilirler. Takım listeleri verildikten sonra takımlaraekleme çıkarma yapılmayacaktır. Takımlar 1 çalıştırıcı 1 idareci bulundurmalıdır.

3.       Takımlarda bulunan oyuncular Son 6 ay içerisinde Karapınar’da ikamet ediyor olmak zorundadırlar. ( Servis ile gidiş-geliş yapan işçi ve memurlar bu maddeden muaf tutulacaktır.)

4.       MüracaatlarKarapınar Gençlik Merkezine yapılacak,06Şubat 2023 günü başlayıp 15Şubat 2023 günü mesai bitimi sona erecektir.

5.       Maçlarda beynelminel voleybol kuralları geçerli olacaktır.

6.       Turnuvaya katılım bedeli 2000₺ olup ayrıca 3000₺ teminat alınacaktır. Fikstür çekiminden sonra çekilmek isteyen veya maça çıkmayan takımın teminatı geri ödenmeyecektir.

7.       Fikstür belli olduktan sonra takımlar kendi maç saatlerinden yarım saat önce müsabaka esame listesi hazır bulunmaları gerekmektedir. Müsabaka öncesi ısınmak için her takım kendi topunu veya toplarını getirmeleri gerekmektedir.

8.       Müsabakaya çıkmayan takım 3 – 0 yenik sayılacak. Setler ise 25 – 0 kabul edilecektir.

9.       Grup maçları sonucunda takımların puanları eşit olması halinde takımların aldığı set ve sayılara bakılacaktır.

10.    Müsabakalara yapılacak itirazlar takım sorumlusu tarafından maç öncesi veya maç sonrası ilk gün mesai saatleri içerisinde 750₺ karşılığında Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne yapılması gerekmektedir. Maçtan sonraki gün yapılan itiraz dilekçeleri kontrol edilecek olup, mesai bitiminden sonra gelen dilekçeler dikkate alınmayacaktır. Yapılan itirazlar Komitemiz ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce değerlendirilip sonuç takımlara bildirilecektir.

11.    Fikstür çekimi 17Şubat 2023 tarihindeGençlik Merkezinde yapılacak, saati sosyal medyadan ve takım idarecilerine telefon ile duyurulacaktır.Fikstür çekimine her takımdan en az bir sorumlu ve bir temsilci katılması gerekmektedir. Turnuva başlangıç tarihi müsabaka Teknik Toplantısında belirtilecektir.Katılan takım sayısına ve fikstür cetveline göre günde ikişer maç şeklinde yapılacaktır..

12.    Maçlarda emniyeti sağlamak için İlçe Emniyet Müdürlüğünden, sağlık problemleri içinse Sağlık Grup Başkanlığından yardım alınacaktır. Bu tedbirler alınmadan maç başlatılmayacaktır.

13.    Tesis içerisinde alkol, sigara, kabuklu kuruyemiş vb. madde ve yiyecekleritüketmek, kullanmak yasaktır. Kuralları çiğneyenler hakkında yasal işlem uygulanacaktır. Seyircilerin salon malzemesinde meydana getirecekleri hasardan kendileri sorumlu olup, maliyeti karşılamakla yükümlülerdir.

14.    Takımı destekleyen seyircilerden takım sorumluları sorumlu tutulacak olup seyirci tesisten uzaklaştırılacak, yaptırımı ise takım sorumlusu nezdinde bütün takıma uygulanacaktır.

15.   Müsabakaya gelen sporcuların Voleybol branşına uygun temiz ve tabanı yumuşak spor ayakkabı ile gelmesi zorunludur.

16.    Müsabaka esnasında, öncesinde ve sonrasında takım oyuncuları, idareciler ve çalıştırıcılar küfür etmeleri veya taşkınlık yapıp kavgaya sebebiyet verip ihraç edilmeleri, tesislere zarar vermeleri halinde mevcut turnuvadan ve gelecek 2 yılda yapılacak olan Gençlik ve Spor Müdürlüğünün yapacağı bütün turnuvalardan men edilecek olup, ait olduğu takımın teminatı geri ödenmeyecektir.

17.    Kendilerine forma yaptırmak isteyen takımlar ön göğsünde, sırtında numara yazması ve numaranın okunur olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Önemli Not!

18.   Müsabakalara katılan Sporcu, Antrenör, İdareci ve Seyircilerin yeni tip kimlik kartı ile “Tesis Giriş Sistemine” giriş yapmaları zorunludur.