Çölü ve gölleri ile adından söz ettiren Karapınar mor renkli lavanta bahçelerde son yıllarda ziyaret edilen yerler arasında yer aldı.
Ziyaretçiler, lavanta bahçesine kurulan platformlarda ise bol bol fotoğraf çekiliyor. Lavanta bahçeleri gelin ve damatların da tercihleri arasında ye bulmuş durumda . Dış çekim için ilçe merkezinden ve yakın bölgelerden  lavanta bahçelerine gelen gelin ve damatlar, burada mutluluklarını ölümsüzleştiriyor.
Hayatını birleştiren ve mutluluğa giden yolda Karapınar Lavanta Bahçesinde bu anı ölümsüzleştirenler arasında Sevgi ve Ali Emre Ertan çifti de vardı.
Lavanta bahçesinde fotoğraf çekimi yapıp mor görüntüsü içerisinde farklı bir güzellik oluşturulduğunu söyleyen Damat Ali Emre Ertan” Bu mutlu günümüzü ölümsüzleştirmek için geldik. Bu eşsiz  bir manzarası var. Güzel bir fotoğraf manzarası oldu. Lavanta bahçesini yapanlardan Allah razı olsun” dedi.
Düğün fotoğrafları çeken Birgül Çakan  ise “Lavanta bahçesinde güzel bir alan. Güzel çekimler yapıyoruz. Lavanta ve göl var. Çok güzel kareler ortaya çıkıyor. Fotoğrafçılar içinde güzel  bir alan olmuş” dedi.