Karapınar Kaymakamlığı, Karapınar Belediyesi, İlçe Müftülüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Gençlik Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile 4. Geleneksel Yaz Okulları Şenliği Ahmet Hamdi Mutlu Kent Parkı’nda gerçekleştirildi.

Şenlik programına İlçe Kaymakam V. Veli Avcı, Garnizon Komutan V. Yüzbaşı Doğanay Başaran, Belediye Başkanı Mehmet Yaka ve AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, İyi Parti İlçe Başkanı Bayram Yalçın, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mehmet Cingöz, S.Ü. Aydoğanlar MYO Müdür V. Sertaç Arı, İlçe Müftü V. Şube Müdürü Fatih Özen, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Sönmez, İlçe Emniyet Müdürü Muharrem Mete, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, İlçe Nüfus Müdürü Recep Kesik, İlçe Tapu Müdürü İzzet Coşar, Gençlik Merkezi Müdürü Muhammet Ali Karakul, İlçe SYDV Müdürü Hatice Soran, STK başkanları, siyasi parti temsilcileri, belediye daire amirleri, öğrenciler, basın mensupları ve halktan pek çok kişi katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Gençlik Merkezi Müdürü Muhammet Ali Karakul; artık gelenekselleşen yaz okulları şenliğinin bir önceki yıldan daha coşkuyla kutlandığını dile getirerek, ‘’ Desteklerinden dolayı İlçe Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, İlçe Müftülüğüne ve bu etkinliklerden emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka yaptığı konuşmasında;  “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ilerde doktor, öğretmen, mühendis vb. diğer çeşitli meslek dallarında görev alacaklardır. Gençlerimiz örgün eğitimle ve yaz okullarındaki eğitimlerle fevkalade bir eğitim almışlardır. Diyanet, KOMEK, Gençlik Merkezi ve Gençlik Spor Müdürlüğü bünyesinde sosyal, kültürel, dini pek çok alandan birikimli bir eğitim aldıklarından hiç şüphem yoktur. İşte bu yaz döneminin sona ererek önümüzdeki haftalarda da okullarında eğitim ve öğretimlerine başlayacaklardır. Okullarımız belediyemizin de katkılarıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gayretleriyle eğitim öğretime hazır hale getirilmektedir. Merkez ve merkez bağlı yaz okullarında bu eğitime tabi olan öğrencilerin birbirleriyle kaynaşıp tanışabilmeleri için taşımalı sistemimizle 40 bin metrekarelik Ahmet Hamdi Mutlu Kent Parkı’na çocuklarımız getirerek kaynaşmaları ve gönüllerince eğlenmeleri sağlanmıştır. Çocuklarımıza lavanta bahçemiz ürününden lavantalı dondurma, yemek ve çeşitli ikramlarımız olacaktır. Ayrıca ortaöğretim alanında derece alan ilçemizde çeşitli üniversiteler kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Üniversiteleri kazanıp ilçe dışına çıkıp eğitim alacak öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum. Bu etkinliğimize katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından 4. Geleneksel Yaz Kur’an Kursları futbol ve kaleli yakan top turnuvalarında dereceye giren takımlara ödüllerini tarafından takdim edildi. Protokol üyeleri alandaki katılımcıları ziyaret ederek düzenlenen etkinlikler kapsamında survivor yarışması, bisikleti yavaş sürme, matrak, halat çekme vb. etkinlikleri gezerek çocuklarla birlikte eğlenceli vakit geçirdiler.

Aydoğanlar MYO Öğrenciler İçin Oryantasyon Programı Düzenledi Aydoğanlar MYO Öğrenciler İçin Oryantasyon Programı Düzenledi

Şenlik programında Karapınar Belediyesi tarafından katılımcılara hamburger ve lavantalı dondurma ikramı yapıldı ve program Albay ve orkestrası tarafından yapılan konserle sona erdi.